czwartek, 02, lipiec 2020

Szkolenia na perkusje i gitarę basową.

 

 

 

 

 

Jeżeli chcesz poznać tajniki gry na perkusji czy gitarze basowej, spotkać ludzi o podobnej pasji, spróbować swoich sił lub podszkolić swoje umiejętności pod okiem świetnych muzyków, a przede wszystkim „pobawić się” muzyką to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

 

Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka w dniu 28 lutego 2020 r. organizuje jednodniowe warsztaty muzyczne (10.00-18.00). Doskonalenie warsztatu muzycznego odbędzie się w dwóch sekcjach pracy – perkusja oraz gitara basowa. W programie nauka w poszczególnych grupach (zajęcia praktyczne z instrumentami), troszkę teorii w trakcie, a na koniec warsztatów wspólny jam session.

 

Warsztaty są odpłatne i obowiązują na nie zgłoszenia. Ilość miejsc bardzo ograniczona.

 

Zapisy ruszają od 3 lutego 2020 r. (wtedy również dostępne będą karty zgłoszeniowe na stronie OPG WG).

 

Uzupełnione karty zgłoszeniowe (dostępne na stronie www.wegierska-gorka.opg.pl) należy dostarczyć (mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście) do Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka do 14 lutego 2020 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie przyjmowane jest po oddaniu karty oraz dokonaniu płatności za warsztaty. 

 

Koszt warsztatów – 100 zł (zawiera również obiad, bufet kawowy oraz materiały szkoleniowe).

 

Uczestnicy warsztatów z gitarą basową muszą mieć własny instrument. Wśród perkusistów mile widziane własne pady do ćwiczeń i pałeczki.

 

Uwaga, a teraz najlepsze! Zajęcia poprowadzą utalentowani muzycy – Bartek Pawlus (perkusja) oraz Robert Szewczuga (gitara basowa). Większości sylwetek tych muzyków nie trzeba przedstawiać, ale jakby ktoś nie znał to zachęcamy do lektury.

 

Bartek Pawlus

Perkusista jednego z topowych bandów rockowych i tak zwany "młody - zdolny" zarazem. Doskonały przykład tego, jak połączenie talentu, ciężkiej, konsekwentnej pracy i odrobiny szczęścia może zaprowadzić nas na szczyt. Laureat wielu indywidualnych konkursów perkusyjnych, w tym zdobywca I miejsca polskiej edycji Mapex Drummer of Tomorrow 2009 w Opolu oraz Grand Prix World Final Mapex Drummer of Tomorrow 2010 we Frankfurcie. W 2014 roku nominowany w I-szej edycji Polskich Nagród Perkusyjnych przyznawanych przez magazyn "Perkusista" & portal "Beat It" i zdobywca nagrody Eugeniusza w kategorii Nadzieja Perkusyjna.  W 2017r. zaliczony do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". Jeden z najbardziej zwariowanych i żywiołowych perkusistów w kraju, który zdążył już w środowisku zasłynąć  bezkompleksową grą, mocnymi i soczystymi uderzeniami oraz doskonałym osadzaniem każdego groove'u.

 

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 7 lat, gdy jako początkujący uczeń szkoły muzycznej po raz pierwszy zasiadł za pianinem. Ukochaną dziś perkusję odkrył natomiast - i to dosłownie - około 10 roku życia, kiedy to w swoim rodzinnym domu natknął się na porzucone przez starszego brata bębny. Znaleziony instrument szybko stał się jego największą fascynacją i pasją, którą od tamtej pory kontynuował i rozwijał zarówno pod okiem profesjonalnych bębniarzy, jak i metodą własnych prób i poszukiwań. Pierwsze kroki zespołowe stawiał natomiast w grupie Metanoia, do której dołączył po kilku już latach jej istnienia i z którą to zdobyli wspólnie kilka I-szych i II-gich miejsc w różnego rodzaju przeglądach i festiwalach muzycznych na terenie całego kraju.


Jednocześnie młody Bartek starał się również na własną rękę uczestniczyć w jak największej ilości konkursów dla młodych talentów, czego efektem było zdobycie przez niego kilku ważnych trofeów takich jak: wyróżnienie na Festiwalu Widzewska Jesień Muzyczna dla Najlepszego Perkusisty; Grand Prix na Drum Battle 2008 w Legnicy (jury: Cezary Konrad, Jacek Pelc, prof. Jacek Wota); II miejsce w konkursie gry na zestawie perkusyjnym na XVI Festiwalu Perkusyjnym w Opolu (2008r); nagroda dla Najlepszego Muzyka na R'n'R Music Festival (Świętochłowice 2007, przewodniczący jury: Marek Raduli), czy III miejsce w pierrwszej edycji konkursu V-Drum 2010 organizowanej przez firmę Roland.

 

Ponadto, w 2009r. wystartował również w konkursie perkusyjnym firmy Mapex, podczas którego w pięknym stylu zdobył I-sze miejsce polskiej edycji "Drummer of Tomorrow" na XVII Festiwalu Perkusyjnym w Opolu, a niedługo potem również kolejną - najważniejszą w swojej karierze - nagrodę: Grand Prix World Final Mapex "Drummer of Tomorrow" 2010 we Frankfurcie. 

 

Po wygranym konkursie, na zaproszenie znanego edukatora perkusyjnego, Doma Famularo, wziął udział w hiszpańskim La Rioja Drumming Festival 2010, gdzie miał okazję prezentować się u boku takich perkusistów jak Dave McClain (Machine Head), Steve Smith (m.in. Journey), Rodney Howard (Avril Lavigne) i Alex Acuna. W Polsce otrzymał natomiast możliwość zaprezentowania swojego solowego pokazu przed inną znaną postacią branży - japończykiem Akira Jimbo, co miało miejsce podczas opolskiego Festiwalu Perkusyjnego 2010. 

 

Niedługo potem, w 2012 roku został etatowym perkusistą jednej z najpopularniejszych grup rockowych ostatnich lat - zespołu BRACIA, dzięki któremu zdobył większą rozpoznawalność i wypłynął na szerokie wody. Już na samym starcie współpracy nagrał z chłopakami (pierwszą w swojej karierze) płytę długogrającą zatytułowaną "Zmienić zdarzeń bieg", która spotkała się zresztą z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców i otrzymała status "Złotej Płyty" na Polsat Sopot Festival 2014. Niedługo po dołączeniu do zespołu odbył też z nim trasę koncertową po USA i Kanadzie, a także serię występów na największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w kraju. W 2013 roku panowie mieli również okazję wystąpić u boku legendarnego bandu rockowego Wishbone Ash.

 

Od tamtej pory Bartek na stałe współpracuje z BRAĆMI, kładąc jednocześnie stały nacisk na swój dalszy rozwój i doskonalenie muzyczne, czego odzwierciedleniem są obok systematycznych, codziennych ćwiczeń także kliniki i warsztaty perkusyjne, w których regularnie bierze udział. I tak, w 2013 roku był zarówno uczestnikiem polskich warsztatów perkusyjnych światowej gwiazdy perkusyjnej, Aarona Spearsa (Usher) w Grodzisku Mazowieckim, jak i (wraz z 14-tką kolegów po fachu) I-szej polskiej edycji "Thomas Lang's Drumming Boot Camp", słynnego, trzydniowego, "morderczego" obozu edukacyjno - treningowego tego bębniarza światowego formatu, który odbył się w Warszawie.  Z kolei w 2014r. był uczestnikiem 2-dniowego campu J.P. Bouveta, absolwenta prestiżowego Berklee College of Music, zwycięzcy Guitar Center Drum Off oraz Roland National V-Drums Competition, a także jednego z nauczycieli znanego edukacyjnego trio (obok Matta Halpnera i Mike Johnstona). W tym samym roku wziął równiez udział w klinice perkusyjnej Erica Moore, bębniarza amerykańskiego, hardcore-punkowego Suicidal Tendencies.

 

Ponadto, w 2014r. Bartek został zauważony i doceniony przez polskie środowisko perkusyjne podczas I edycji plebiscytu Polskich Nagród Perkusyjnych zorganizowanego przez magazyn "Perkusista" i portal internetowy "Beat It", w którym zdobył nagrodę Eugeniusza 2014 w kategorii Nadzieja Perkusyjna. Z kolei w  2017 roku zaliczony został do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". 
Od niedawna współpracuje z Kasią Kowalską.   

 

Robert Szewczuga 

Gitarzysta basowy, kompozytor, nauczyciel. Wieloletni członek zespołów Apostolis Anthimos Trio/ Quartet oraz Golec uOrkiestra. Lider trio jazzowego, które założył w 2011 roku. Często zapraszany przez czołowych polskich oraz europejskich artystów do współpracy sesyjnej. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w bielskiej szkole muzycznej I i II stopnia, następnie studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W tym czasie koncertował już z m.in. Beatą Przybytek, Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim oraz Leszkiem Cichośnkim. Jako sideman brał udział w ważniejszych polskich festiwalach, takich jak Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Bielska Zadymka Jazzowa, Sopot Trendy Festival czy Festiwal Polskiej Muzyki w Opolu. Ze swoim trio nagrał płytę „Moonrise”, która została przyjęta bardzo pozytywnie przez odbiorców oraz krytyków. Z trio wystąpił między innymi podczas 16. oraz 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej (2014/2018) oraz w ramach festiwalu dla gitarzystów basowych „GrajMiDół” w Zgierzu (2015), gdzie prowadził także warsztaty dla basistów z całej Polski. Ma na swoim koncie współpracę z takimi ikonami, jak Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak, Janusz Skowron, Leszek Cichoński, Carlos Johnson, Stan Skibby, Wojciech Karolak, Apostolis Anthimos, Paweł Serafiński, Włodek Pawlik, Mateusz Pospieszalski, Frank Parker, Monika Kuszyńska, Iwona Loranc, Maria Koterbska.

 

 

 

mikołaj

 

 

 

źrodło: OPG

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia