wtorek, 27, październik 2020

Nigdy nie zaginie górolskie godanie.

 

 

 

 

 

 

Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik oraz Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka serdecznie zapraszają dzieci i młodzież do udziału w kolejnej – już ósmej – edycji Dyktanda Gwarowego im. Renaty Madejczyk.

 

Dyktando ma na celu zainteresowanie młodego pokolenia językiem, kulturą i historią swojego regionu oraz ukazanie tkwiącego w nich piękna i bogactwa. Gwara ma ogromny wpływ na kształtowanie tożsamości lokalnej. Stanowi skarbnicę wiedzy o przeszłości, jest nośnikiem kultury, tradycji i obyczajów. Należy ją pielęgnować i dbać o jej zachowanie.

 

Dyktando Gwarowe odbędzie się 23 października 2020 r. (tj. piątek) w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 października 2020 r. Tegoroczny konkurs będzie składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Uczestnicy mogą wziąć udział w jednym etapie (pisemnym) lub obu (pisemnym i ustnym). Szczegóły w regulaminie.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 listopada 2020 r. (niedziela) w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka.

Zachęcam do udziału!

 

 

 

dyktando

 

 

 

 

źrodło: OPG WG

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia