poniedziałek, 12, kwiecień 2021

Trzeba powiedzieć W, jak WOŚP i Węgierska Górka.

 

 

 

 

 

Dla wielu z nas Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest tak oczywisty jak wakacje, święta czy własne urodziny. Orkiestra gra w Węgierskiej Górce niemal od samego początku, a zatem i ten 29 Finał musi się odbyć. Jak zwykle organizacją wydarzenia zajmuje się Hufiec ZHP Węgierska Górka oraz Ośrodek Promocji Gminy.

 

Pomyślicie, a co z pandemią, co z obostrzeniami? Otóż nic. Wcale nie musimy się gromadzić
i narażać. Możemy pomagać i zbierać pieniądze w zupełnie bezpieczny sposób.

 

Wiele działań przenosimy do Internetu i za pomocą profilu facebookowego Sztab WOŚP Węgierska Górka i stron Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka zapraszamy na licytacje, filmy reklamowe i relacje z działań.

 

Jak zwykle lokalni przedsiębiorcy i artyści przekazują najróżniejsze gadżety, wśród nich tradycyjna maska Śmiertki znana z Żywieckich Dziadów, tatuaże, „Buncloki” czyli garnki do gotowania nad ogniskiem, spersonalizowane znaki drogowe, działa sztuki, rękodzieło
i tegoroczne gadżety WOŚP.

 

30 stycznia zaplanowaliśmy Terenową Grę Geocatchingową, w której będą mogły brać udział wcześniej zgłoszone rodziny. Grę przygotuje firma Niebanalny Szlak i harcerze z Hufca ZHP Węgierska Górka.

 

Główne wydarzenia będziemy relacjonować dla Państwa 31 stycznia od wczesnych godzin rannych, a wśród nich Morsowanie w Sole, przejażdżki rajdowymi i wojskowymi samochodami oraz super furami, przekazanymi na ten dzień przez zaprzyjaźnioną wypożyczalnię z Krakowa. Po południu zaprosimy na rodzinny spacer po Ryneczku WOŚP’u
w centrum Węgierskiej Górki, gdzie będzie można na wynos zakupić ciasta, placki ziemniaczane, ciepłe napoje i wszelakie rękodzieło.

 

Jak każdego roku będziemy prowadzić kwesty do puszek w okolicach kościołów w gminach Węgierska Górka, Rajcza i Ujsoły, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Natomiast wszystkich, którzy wolą pozostać w tym czasie w domu, zachęcamy do wpłat za pośrednictwem Internetu na e-skarbonka WOŚP 6031.

 

Być może w tym roku, jeszcze bardziej niż w latach poprzednich, konieczne jest nasze zaangażowanie w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, bo i służba zdrowia w czasie koronawirusa wymaga większego wsparcia.

 

Wierzymy, że będziecie z Nami jak zwykle, a czy uda się pobić zeszłoroczny rekord  109547,79 zł ? Zobaczymy! Sie ma!

 

Ula z Górki - SZEF SZTABU WOŚP WĘGIERSKA GÓRKA 

 

 

wosp_2021

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia