wtorek, 21, wrzesień 2021

10 lat później, wracamy na szlaki Korony Beskidu Żywieckiego.

 

 

 

 

 

 

Powracamy po dekadzie na szlaki, które prowadzą na najwyższe szczyty w okolicznych pasmach górskich. Kolejną serię zaczynamy ponownie od Korony Beskidu Żywieckiego. Wiemy, że jest to do przejścia i najlepiej to wykonać, gdy jeszcze dni są długie.

 

Zapraszamy na wspólny Rajd po najwyższych szczytach najwyższego pasma beskidzkiego.

 

korona_beskidow_timeline

 

DATA: 10 lipca 2021r.

 

ROZPOCZĘCIE: Przejazd autokarem o godz. 0.01 z Cięciny (parking przy kościele Przemienienia Pańskiego) na Przełęcz Krowiarki,

 

Wymarsz ok. godz. 2.00 z Przełęczy Krowiarki przez Babią Górę (1725 m.n.p.m.) zejście na przęłęcz Glinne (808 m.n.p.m.), wzdłuż granicy na Pilsko (1557 m.n.p.m.) i łagodne przejście na Romankę (1366 m.n.p.m) oczywiście wstępując do Schroniska na Rysiance, aby zregenerować siły. Zejście z Romanki przez Słowiankę i Ficońkę do Cięciny Górnej.

 

ZAKOŃCZENIE: Pole namiotowe w Cięcinie Górnej, gdzie wszyscy uczestnicy będą sobie mogli pogratulować przejścia i zdobycia w jeden dzień najwyższych gór Beskidu Żywieckiego. 

 

 

Zapraszamy więc turystów bardzo doświadczonych - odpowiednio przygotowanych fizycznie, zaopatrzonych w niezbędny sprzęt, prowiant i gotowych na duże wyzwanie. Trasa jest do pokonania w czasie 12 – 16 godzin ciągłego marszu z niewielkimi przerwami na posiłki, wiedzie Głównym Szlakiem Beskidzkim  (z dwoma niewielkimi wyjątkami (Mała Babia Góra i Romanka). W skrócie przedstawia się następująco:
 
 
 


Kilka komentarzy

Staramy się uniknąć oficjalnej, rejestrowanej imprezy. Każdy uczestnik bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność.  Ubezpieczenie, prowiant, opłata za przejazd autokarem, niezbędny sprzęt, opłaty za wejście do Babiogórskiego Parku Narodowego, odpowiedzialność jest sprawą indywidualną osób zamierzających wziąć udział w tej wymagającej wycieczce. Będziemy przemierzać Babiogórski Park Narodowy i strefę przygraniczną, więc należy to mieć na uwadze. Pamiętajcie, że należy się odpowiednio przygotować. Temperatura, zwłaszcza wcześnie rano i na Babiej Górze może być niska nawet jak na lipiec. Dystans jest naprawdę wyczerpujący, więc przygotujcie odpowiednią ilość jedzenia i picia (w tym ciepłego), odpowiednie ubranie, w tym oczywiście na wypadek deszczu, zestaw pierwszej pomocy. Koniecznie należy zabrać latarkę (najlepiej czołówkę) oraz telefon komórkowy z naładowaną baterią.
 
Przypominamy numer alarmowy GOPR 601 - 100 - 300

W celu usprawnienia kontaktu i zorganizowania ewentualnego transportu prosimy osoby zainteresowane o potwierdzenie udziału wysłaniem do 07.07.2021r danych (imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, który należy zabrać na trasę, adres elektroniczny ) na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dane te pozostają jedynie do wiadomości Organizatorów.


Jeden warunek uczestnictwa w rajdzie:

każdy uczestnik musi pokazać Organizatorom zdjęcie cyfrowe (z czegokolwiek), na którym jest uwieczniony (w tym dniu) na zdjęciach ze szczytów Babiej Góry, Pilska i Romanki z charakterystycznymi tam elementami. To jedyny warunek zdobycia zacnego tytułu uczestnika rajdu „Korona Beskidu Żywieckiego”. Zdjęcia jak i relację opublikujemy w podsumowaniu Rajdu na portalu ciecina.eu.

Pozdrawiamy serdecznie. Liczymy na udział w jubileuszowym Rajdzie Korona Beskidu Żywieckiego
 
Stowarzyszenie Rozwoju Społecznosci Lokalnej – Ciecina.eu
 
 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia