czwartek, 02, luty 2023

Interaktywny Wielokulturowy Projekt – WCZORAJ I DZIŚ.

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że w najbliższą niedzielę tj. 2 października przy Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie uroczyście otworzymy i przekażemy dla naszej lokalnej społeczności „bryłę przestrzenną” ekspozycję łączącą teraźniejszość z przeszłością. Interaktywny projekt łączący tradycję z teraźniejszością – WCZORAJ I DZIŚ polegający na przedstawieniu nową techniką i w innowacyjny sposób kultury i sztuki regionu Żywiecczyzny.

 

Ekspozycja przestrzenna łączy historię, kulturę, tradycję i teraźniejszość naszej miejscowości.

 

Projekt wykonany jest z trwałych materiałów, a eksponaty znajdują się w specjalnych gablotach osłonięte przeźroczystą płytą z tworzywa sztucznego, tak by mogły pełnić swą rolę przez długie lata.

Połączeniem tradycji z teraźniejszością są współczesne zdjęcia wykonane w jednym z lokalnych gospodarstw rolnych ukazujących jak współcześnie wykonuje się produkty według tradycyjnych receptur.

Dopełnieniem całości kompozycji będzie grafika typu Patchwork  wykonane z prac dzieci obu naszych szkół, która będzie znajdowała się na przestrzennym ażurowym ekranie.

 

 

instalacja

 

 

Projekt został dofinansowany przez Żywiec Zdrój Lokalne Inicjatywy Społeczne edycja 2022 - Loklany program grantowy LIS.

 

 

logotyp

 

fiddler

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia