niedziela, 10, grudzień 2023

Podsumowanie projektu "Być jak Wanda - zdobywać szczyt marzeń.

 

 

 

 

 

28 września 2023 r. o godzinie 18:00 w Ośrodku Promocji Gminy w Węgierskiej Górce (Os. XX-lecia II RP 12). Podczas spotkania uczestnicy projektu opowiedzą o zrealizowanych działaniach, swoich odczuciach, przeżyciach i doświadczeniach oraz o tym czego nauczyli się wzorując na postawie Wandy Rutkiewicz.

 

 

byc_jak_wanda

 

Zwieńczeniem prezentacji będzie prelekcja alpinistki Aleksandry Dzik, która opowie o dwóch wyprawach wysokogórskich, wybranych ze względu na jedno kryterium: działalność w zespołach kobiecych. Prelegentka opowie o wyprawie z 2009 roku na dwa szczyty siedmiotysięczne gór Tien-Szan: Chan Tengri i Pik Pobiedy oraz o ekspedycji z roku 2011 na leżący w Karakorum ośmiotysięcznik Gaszerbrum II. Dowiemy się nie tylko jak przebiegały te wyjazdy, ale też wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego wypraw w góry wysokie w gronie samych kobiet jest wciąż niewiele i czy kobiece ekspedycje mają przed sobą przyszłość.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu pn. "Być jak Wanda - zdobywać szczyty marzeń", dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 –2020.

 

 

 


 

źródło: OPG

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy
 
Pomoc dla Grażyny
Pomoc dla Grażyny Witos-Fabian

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia