sobota, 18, listopad 2017
W naszej parafii świętowaliśmy odpust w kościele pw. Przemienienia Pańskiego.

Odpust obchodzony jak zwykle 6. sierpnia - w święto Przemienienia wiązał się w tym roku z trzecią rocznicą uroczystej konsekracji kościoła parafialnego. Jak zwykle również tego dnia marsz do Częstochowy rozpoczęli nasi Parafianie uczestniczący w XVIII Pielgrzymce Diecezji Bielsko - Żywieckiej na Jasną Górę.

Parafianie gromadzili się na mszach świętych, z których jedna - suma - miała szczególny charakter. Tradycyjnie uczestniczyliśmy w liturgii,  wyruszyliśmy w procesji wokół kościoła, a za kościelną bramą czekały tradycyjne odpustowe stragany. Uroczystościom odpustowym przewodniczył w tym roku ksiądz Marek Pawlik - nasz rodak - proboszcz parafii w Bańskiej Niżnej.

Zachęcamy do lektury dwóch tekstów szczególnie mocno związanych z nowym kościołem:

Wywiad z Józefem Markiem - budowniczym kościoła pw. Przemienienia Pańskiego

Artykuł o parafialnych organach

Zapraszamy do fotorelacji z uroczystości odpustowych.

odpust_pp_2009

 

 

Komentarze   

0 #3 Mariusz Kąkol-Harnaś 2009-08-19 23:37
Co tu dużo gadać...Jaka parafia i jaka wieś tacy ministranci.Ter az najlepiej kupić psa i ogolić się na łyso i napinkalać z tym psem tam i s powrotem(Kierun ek stacja PKP i Kółko Rolnicze).Pies musi mieć tępe spojrzenie a własciciel nie powinien mu ustępować .To na obecną chwile jest życiowy cel Cięcińskiej młodzieży:-))A zapomniał bym ze jeszcze trzeba mieć tatuaż najlepiej zrobiony domowymi metodami czyli igła na kiju.Nie ważny motyw ważne ze jest:-)Niestety kiedyś było kiedyś a teraz jest teraz chociaż na nas też kiedyś mówili ze jesteśmy ciężką młodzieżą.Cieka we jak się to ma do obecnych czasów:-)
0 #2 woql 2009-08-18 19:03
Hej,
też byłem kiedyś ministrantem (gr. IV pon. wieczór, czw. rano ;-))i całkowicie się z Tobą zgadzam. Szokująca jest teraz również postawa młodych - za naszych czasów każda grupa (a było ich 6) była liczniejsza niż obecnie całe grono ministrantów - kiedyś być ministrantem to było coś - szkoda że obecnie dzieciaki mają co innego w głowie...
0 #1 Stork 2009-08-18 14:06
Tak patrze na te zdjecia i zal serce sciska. wyglada na to ze sluzba liturgiczna w naszej parafii nie istnieje, garsta ministrantow w brudnych sukienkach i wypalonych kolnierzykach a parafia ma 8 tys mieszkancow i do tego to WC przy kosciele ostatnio raczylem byc, myslalem ze jakiegos zakazenia sie nabawie. WSTYD!!! no ale za to odpowiedzialni chyba tego nie widza....szkoda ....

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia