piątek, 17, sierpień 2018
W tym roku czekają nas dwie edycje tego święta, pierwsza już 5. czerwca.

Zapraszamy wszystkich właścicieli koni wraz ze swoimi podopiecznymi, pasjonatów jeździectwa oraz rodziny z dziećmi do Agropensjonatu „Alaska” w Żabnicy w sobotę, 5. czerwca 2010 od godz 11:00. Impreza pod patronatem Górskiej Turystyki Jeździeckiej przy PTTK organizowana jest przez gospodarzy obiektu – Jana i Zdzisława Kupczaków, Wójta Gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika oraz Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka – mówi Marcin Biegun, dyrektor OPG.

Główną atrakcją „Święta” są zawody jeździeckie w czasie których zawodnicy pokonują przeszkody stworzone na bazie utrudnień naturalnych, jakie spotyka się podczas górskich rajdów konnych. Mini ścieżkę huculską pokonają pary koń-jeździec zostały podzielone na dwie kategorie ze względu na wzrost wierzchowca – do 145 cm i powyżej 145 cm. Dodatkowo prowadzona jest klasyfikacja ogólna, której finał odbędzie się, podobnie jak w roku ubiegłym, w Węgierskiej Górce, 15 sierpnia.

Organizatorzy nie zapominają jednak o najważniejszym elemencie imprezy – publiczności. Na gości „Alaski” czekać będą znakomite swojskie specjały oraz zabawa przy kapeli góralskiej, zaś dla najmłodszych zaplanowano konkurs jazdy, oczywiście pod okiem doświadczonych opiekunów. Wszystkie te atrakcje w połączeniu z malowniczą scenerią, w jakiej położony jest Agropensjonat, świeżym górskim powietrzem i emocjonującą rywalizacją na torze, czynią „Święto” propozycją nie do odrzucenia dla wszystkich: okolicznych mieszkańców, turystów oraz innych gości. Serdecznie zapraszamy.

Zapisy zawodników: Jan i Zdzisław Kupczak, tel. 33/864-26-43.

II edycja czyli tegoroczny finał odbędzie się w "Karczmie pod Baranią" w Węgierskiej Górce w dniu 15.08.2010r.

Poniżej fotorelacja z zeszłego roku
Swieto Konia Turystycznego

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia