środa, 23, maj 2018
W najbliższy weekend Węgierska Górka zamieni się w średniowieczną osadę. 

Wakacje to czas, gdy wprost z mrocznych wieków średniowiecza przybywają szlachetni rycerze oraz nadobne damy, aby wziąć udział w prawdziwym turnieju! Tak też będzie i w tym roku – bractwa rycerskie z różnych stron świata przybędą do Węgierskiej Górki, aby zaprezentować się na II Turnieju o Miecz Piotra Komorowskiego.

Widzowie będą mogli nie tylko podziwiać zrekonstruowane średniowieczne obozowisko, stroje oraz uzbrojenie, ale również zobaczą zmagania uczestników turnieju o tytuł Najlepszej Damy, Mistrza Łuczników i Najpotężniejszego Rycerza. Ponadto będzie można zajrzeć do warsztatów rzemieślników takich jak płatnerz, garncarz i miecznik. Dla każdego, kto zapragnąłby spróbować swych sił w średniowiecznych zabawach również nie zabraknie atrakcji, takich jak tor łuczniczy, rzut włócznią, walki na koźle i wiele, wiele innych. Krążą również pogłoski, iż na polu turniejowym ma się rozegrać najprawdziwsza, krwawa, średniowieczna bitwa! A gdy już ucichnie zgiełk walki i ostatni polegli zostaną zniesieni z pobojowiska, na cześć zwycięstwa koncert zagra zespół eMeLJot. Całość uwieńczy pokaz Fireshow!

Całość imprezy odbędzie się w dniach 24-25 lipca, w Węgierskiej Górce. Pole turniejowe mieści się przy ulicach Kościuszki i Wyspiańskiego (przy zakręcie koło odlewnie żeliwa).
Kompletny plan Turnieju można znaleźć na stronie WWW.chz.345.pl.


Do zobaczenia na turnieju!


Z rycerskimi pozdrowieniami
Kanclerz Chorągwi Żywieckiej
Janusz „Kortez” Giercuszkiewicz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia