piątek, 19, kwiecień 2024

Pierwszy weekend z ALS za nami.

Kolejna edycja Amatorskiej Ligii Siatkówki w Cięcinie rozpoczęta. Pierwszy mecz to rewanż, kontynuacja spotkań finałowych z poprzedniego sezonu pomiędzy Ergonem, a Metalpolem. Spotkanie zakończyło się w trzech odsłonach i pierwszy komplet punktów pojechał do Żywca. Drużyna Ergonu wzmocniona zawodnikami z Hutchinsona w pierwszym secie po przekroczeniu dziesiątego punktu odjechała i to dość daleko drużynie potocznie nazywanej „żeliwo”. Różnica dziesięciu punktów przewagi pokazała, że w ten piątek na parkiecie karty rozdaje Ergon.

W drugiej odsłonie Metalpol przebudził się z jesiennego snu i początek seta prowadził zdecydowanie. Jednak w końcówce seta Ergon przyśpieszył i dostał szczęśliwy los od przeciwnika wyrównując na 24:24. Gra zaczęła się od początku na przewagi. Dopiero 34 punkt przyniósł zakończenie drugiego seta.

Trzecia odsłona meczu to dramat zagrany na scenie jakim jest parkiet gimnazjalnej hali, grany przez aktorów z Metalpolu. Dla kibiców był to spektakl przy którym wiało nudą jak przy halnym podczas zmiany pogody. Trzeci set bez komentarza.

jarmark_zapowiedz

Kolejny mecz to spotkanie weteranów naszej ligi. Jesień kontra Trzyzero. Ten mecz odbył się w czterech odsłonach. Trzy sety po stronie Trzyzero, jeden po stronie Jesieni. Tym sposobem laur zwycięstwa i trzy punkty zostają w Cięcinie. Najbardziej wyrównanym setem w tym spotkaniu był set drugi. Obie drużyny walczyły o każdy punkt, a na finiszu lepszym zespołem była drużyna Jesieni.

W trzeciej odsłonie powiało podobną nuda jak w pierwszym meczu (przy halnym) i morale Jesieni trochę podupadło. Za to przewaga ponad piętnastu punktów dodała skrzydeł zawodnikom z Trzyzero. Czwarty set kontrolowali od początku do końca i z takim nastawieniem mają się stawić w następny piątek.

Poniżej fotorelacja K. Wolnego, a już dziś zapraszamy na kolejne spotkania. Pierwszy mecz: Paradox – Trzyzero, drugi mecza Ergon - Jesień.