czwartek, 20, czerwiec 2019

Pierwsze play-off za nami.

 

 

 

 

 

 

Po przerwie feryjnej wróciliśmy na parkiet. Przypomnijmy, że przed feriami zakończyliśmy pierwszą fazę dziesiątej edycji ALS Cięcina. Po feriach cztery drużyny walczą o promesę do walki o tytuł mistrza.

 

W ubiegły piątek w pierwszym spotkaniu o bilet do finałów zagrały Ergon z Paradoxem. Obie drużyny wyszły na parkiet bardzo zdeterminowane by wygrać. Obie w play-off miały przed pierwszym spotkaniem takie same szanse, bo różnica w punktach za pierwszą rundę wynosiła jeden punkt. Po pięciosetowej walce Ergon zdołał zgromadzić na swoim koncie dwa punkty więcej, wygrywając spotkanie w tiebreaku. Cały mecz był zaciętą walką i każdy set był w wykonaniu obu drużyn ciekawym widowiskiem. W przypadku tej pary w najbliższy piątek obie drużyny wychodząc na parkiet mają szanse wejść do finału pod warunkiem, że Paradox wygra najbliższe spotkanie za trzy punkty. Ergon wchodzi do finałów wygrywając tylko dwa stey. W sporcie wszystko jest możliwe, więc rewanżowe spotkanie zapowiada się ciekawie.

 

Drugi mecz to derby pomiędzy Trzyzero, a Metalpol. Podobnie jak w pierwszym meczu różnica w punktach pomiędzy obiema drużynami wynosiła jeden. Dlatego zawodnikom z obu drużyn zależało na wygranej i to najlepiej za trzy punkty. W tym meczu również walka była zacięta. Jedynie w trzeciej odsłonie tego dramatycznego spektaklu Trzyzero nie nadążało za grą „żeliwa”. Natomiast w końcówce czwartego seta zanosiło się, że spotkanie rozstrzygnie dopiero tiebrak. Finisz obudzonych zawodników cięcińskiej drużyny wprawił w zakłopotanie młodych (nie wszyscy) zawodników z Metalpolu. Bardzo blisko było wyrównania na dwa do dwóch. Jednak błędy przy odbiorze w Trzyzero i celująco zakończone ataki Metalpolu zdecydowały, że o tytuł mistrza ALS, a zarazem obrony tytułu zagra „żeliwo”. W przyszłym tygodniu odbędzie się rewanż, który może potwierdzić, że piątkowe zwycięstwo Metalpolu nie było przypadkiem albo Trzyzero może udowodnić, że brakło trochę szczęścia, aby zagrać w finale.

 

Do zobaczenia w piątek.

 

 

 

 

fiddler

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia