środa, 23, październik 2019

Tym razem ERGON mistrzem.

 

 

 

 

 

W ubiegłą sobotę zakończyliśmy X edycję Amatorskiej Ligi Siatkówki w Cięcinie. Finały przebiegły w szybkim tempie, którego zapewne nie wszyscy się spodziewali.

 

W meczu o trzecie miejsce Paradox rozgromił Trzyzero w trzech setach. Jedyny cień nadziej pojawił się dla miejscowej drużyny w trzecim secie. Piłka meczowa była po stronie cięcinian, jednak nie wykorzystali tego. Mecz zakończył się wynikiem:

PARADOX Żywiec - TRZYZERO Cięcina : 3:0 (25-16, 25-19, 27-25)

 

Paradox już drugi raz z rzędu zdobył trzecie miejsce w naszej lidze. Trzyzero otarło się o miejsce medalowe.

Trzyzero to drużyna, która obok Jesieni gra od samego początku istnienia ligi, czyli od dziesięciu lat.  

 

Finałowy mecz podobnie jak w ubiegłym roku rozegrały drużyny Ergon i Metalpol. W 2018 roku szczęście było po stronie Metalpolu. W tym roku drużyna ta musiała uznać wyższość w grze Ergonu. To spotkanie również zakończono w trzech setach. Pierwsze dwa sety to widok „zastygłego” żeliwa i niemoc zdobycia więcej  niż 16 punktów. Dopiero w trzecim secie Metalpol wszedł na właściwe tory prowadził równorzędną grę z przeciwnikiem. Szansa na przeciągnięcie gry i zagrania w kolejnych setach o zwycięstwo pojawiła się w trzeciej odsłonie. Końcówka meczu należała do Metalpolu i przewaga pięciopunktowa podnosiła ciśnienie w hali. Niestety finisz był dramatyczny. Błąd za błędem pomógł Ergonowi dojść do stanu 23:24. Niewykorzystana piłka meczowa Metalpolu dodała tylko pewności siebie i zdecydowania po stronie Ergonu. Ostatni set okazał się gwoździem do trumny Metalpolu i zejście ze spuszczonymi głowami z parkietu przy wyniku 27:29 dla nowego mistrza Ergonu.

 

Ostateczna klasyfikacja po finałach:

1. ERGON

2. METALPOL

3. PARADOX

4. TRZYZERO

 

 

Klasyfikacja fazy zasadniczej wygląda następująco:

 

Miejsce Nazwa Drużyny

  M   

  W      P     Set+  Set-  Pkt
1 ERGON Żywiec 6 6 .0 18 5 17
2 PARADOX Żywiec 6 5 1 17 3 16
3 METALPOL Wegierska Górka 6 4 2 12 8 12
4 TRZYZERO Cięcina 6 3 3 10 12 9
5 SKRA Gilowice 6 1 5 10 16 4
6 MKS  Żywiec 6 1 5 5 16 3
7 JESIEŃ Węgierska Górka 6 1 5 7 17 2

 

W tym roku w rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn. Tegorocznym beniaminkiem był zespół SKRA z Gilowic.

 

 

final_als_2018

 

Sezon siatkarski, a także finał X edycji mógł się odbyć dzięki osobom, które od strony technicznej były w to całe przedsięwzięcie zaangażowane.

 

Dziękuje Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Cięcinie Markowi Durajowi – za udostępnienie obiektu, gospodarzowi hali Andrzejowi Dziedzicowi – za cierpliwość przy przydługich spotkaniach do późnego wieczora, Natalii Skrzypek i Mateuszowi Wolny – za obsługę techniczną i rzetelne prowadzenie protokołów ze spotkań, Grzegorzowi Kalfasowi i Waldemarowi Niemczurze – za prowadzenie spotkań i czuwanie nad ich właściwym przebiegiem. 

 

Poniżej fotorelacja K.Wolnego

X edycja ALS za nami

 

fiddler      

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia