wtorek, 07, grudzień 2021

Wiemy już która drużyna.

 

 

 

 

Play-off na półmetku. Znamy już pierwszego finalistę tegorocznych rozgrywek ALS-u. W piątek 11 marca spotkały się po raz drugi drużyny Metalpolu i Stageman, jedna z trzech par play-offowych. Pierwszy set należał do „żeliwa” i po tym secie była nadzieja, że będzie wyrównanie w punktach i rywalizacja zakończy się złotym setem. Ale pomału… to tylko nadzieja, która szybko przerodziła się w zwątpienie w drużynę, a końcówka meczu to porażka. Niestety doświadczenie, które wydawało by się powinni posiadać zawodnicy Metalpolu (z racji wieku) okazało się na boisku w kolejnych trzech setach niczym innym jak nieprzygotowanie do gry, gdy chodzi o ważną wygraną. Brak odporności fizycznej, brak kondycji – trudno powiedzieć, ale zasłużenie będą walczyć o niższe miejsca w turnieju finałowym, który odbędzie się 9 kwietnia na Sali gimnastycznej przy SP1 w Cięcinie.

 

Tymczasem Stageman oczekuje na swoich rywali, których poznamy w najbliższy piątek i zagra również 9 kwietnia tylko, że na Hali przy Gimnazjum. Z pary Metalpol – Stageman zwycięzcą z kompletem punktów (6pkt.) przy jednym straconym secie okazała się drużyna młodych gniewnych Stageman Żywiec.

 

Drugi mecz Ergon – Jesień (I spotkanie w play-off pomiędzy tymi drużynami) zakończył się zwycięstwem dla Ergon-u 3:0. Jednak w tym meczu wszystkie sety kończyły się na styku i każda z drużyn mogła wygrać to spotkanie. Więcej szczęścia było po stronie Ergonu, ale to nie tylko w tym meczu bo końcówka fazy zasadniczej też była bardziej szczęściem w całej układance niż grą do końca. Przeszłośc już za nami, a przed nami możliwość zagrania Ergonu w finale, a Jesieni bliżej do walki o miejsca od 4 do 6. Piłka jeszcze w grze i znając determinację Jesieni wszystko jeszcze możliwe. W ten piątek jeśli wygrają za trzy punkty to mogą doprowadzić do złotego seta i wejść do finału. Zapowiada się więc ciekawie.

 

 Pierwszy finalista

 

W piątek 18 marca zapraszamy na spotkania pomiędzy:

 

godz. 18.00
II spotkanie (rewanż) JESIEŃ Węgierska Górka (3 miejsce) – ERGON Żywiec (4 miejsce)

 

godz. 19.30

 

II spotkanie (rewanż) HUTCHINSON Żywiec (1 miejsce) – TRZYZERO Cięcina (6 miejsce)

ZAPRASZAMY!!!

 

UWAGA:

Zakończenie ALS 2015/2016 odbędzie się 9 kwietnia 2016r. (tj.  druga sobota) Szczegóły wkrótce po zakończeniu fazy play-off.

 

Finał - czyli rozgrywki o miejsca 1-3 odbędą się na hali przy Gimnazjum w Cięcinie

 

Rozgrywki o miejsca 4-6 odbędą się na sali gimnastycznej przy SP1 w Cięcinie.

 

Po zakończeniu rozgrywek odbędzie się rozdanie pucharów i okolicznościowych pamiątek, a następnie zgodnie z tradycją wspólne "kulinarne" zakończenie sezonu.

 

fiddler

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia