środa, 20, czerwiec 2018

Wracamy do propozycji  sprawdzenia się na wymagającej wycieczce.

Zapraszamy wszystkich szukających mocnych wrażeń w naszych „niepozornych” pięknych Beskidach do rajdu: ”Korona Beskidu Żywieckiego”.

Stowarzyszenie Rozwoju Społecznosci Lokalnej– Cięcina.eu i Koło PTTK z Cięciny zapraszają do wzięcia udziału w pierwszym rajdzie „Korona Beskidu Żywieckiego”. W ciągu jednego dnia zamierzamy wspiąć się na trzy najwyższe góry Beskidu Żywieckiego pokonując ogromną odległość pieszo, szlakami beskidzkimi. Rozpoczynając wczesnym rankiem na Przełęczy Krowiarki - pomiędzy Zawoją a Zubrzycą lub w schronisku na Markowych Szczawinach przejdziemy przez Babią Górę, Pilsko, Romankę do Cięciny Górnej przez Ficońkę. Mimo naprawdę imponującej odległości i wymagającej trasy - jest to możliwe.  Trasa liczy około 50 km i cechuje się dużą  różnica wzniesień, bo należy się wspiąć kolejno na 1725, 1557 i 1366 m.n.p.m. Zapraszamy więc turystów bardzo doświadczonych - odpowiednio przygotowanych fizycznie, zaopatrzonych w niezbędny sprzęt, prowiant i gotowych na duże wyzwanie. Trasa jest do pokonania w czasie 12 – 16 godzin ciągłego marszu z niewielkimi przerwami na posiłki, wiedzie Głównym Szlakiem Beskidzkim  (z dwoma niewielkimi wyjątkami (Mała Babia Góra i Romanka). W skrócie przedstawia się następująco:
21.05.2011        ok.4:00

korona_beskidow_timeline

21.05.2011 godzina 17 – 20  - zakończenie Cięcina Górna, pole biwakowe nad leśniczówką.

Kilka komentarzy


Staramy się uniknąć oficjalnej, rejestrowanej imprezy. Każdy uczestnik bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność.  Ubezpieczenie, prowiant, niezbędny sprzęt, opłaty za wejście do Babiogórskiego Parku Narodowego, odpowiedzialność jest sprawą indywidualną osób zamierzających wziąć udział w tej wymagającej wycieczce. Będziemy przemierzać Babiogórski Park Narodowy i strefę przygraniczną, więc należ to mieć pod uwagą. Pamiętajcie, że należy się odpowiednio przygotować. Temperatura, zwłaszcza wcześnie rano i na Babiej Górze może być niska jak na maj. Dystans jest naprawdę wyczerpujący, więc przygotujcie odpowiednią ilość jedzenia i picia (w tym ciepłego), odpowiednie ubranie, w tym oczywiście na wypadek deszczu, zestaw pierwszej pomocy. Koniecznie należy zabrać latarkę (najlepiej czołówkę) oraz telefon komórkowy z naładowaną baterią. Przypominamy numer alarmowy GOPR 601 - 100 - 300

W celu usprawnienia kontaktu i zorganizowania ewentualnego transportu prosimy osoby zainteresowane o potwierdzenie udziału wysłaniem do 08.05.2011r danych (imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, który należy zabrać na trasę, adres elektroniczny ) na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dane te pozostają jedynie do wiadomości Organizatorów.

Wyjście planujemy o godzinie 4:00 rano (z przełęczy Krowiarki lub schroniska na Markowych Szczawinach), w zależności od możliwości postaramy się wspólnymi siłami zorganizować transport z Cięciny, dlatego prosimy o zgłoszenia do w/w terminu.

Można nocować w schronisku na Markowych Szczawinach i tam rozpocząć podchodzenie na szczyt. Proponujemy jednak spotkać się wtedy na szczycie Babiej Góry około godziny 5.30 – 6. Jeżeli ktoś wybierze ten wariant prosimy o wiadomość -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W Cięcinie na polu biwakowym zorganizujemy wieczorem ognisko na zakończenie "Korony" nie tylko dla uczestników Rajdu… Zapraszamy
Nagród rzeczowych w tej edycji nie będzie! Oprócz - mam nadzieję wspólnej satysfakcji, odcisków na stopach i zmęczenia. Jeden warunek:
każdy uczestnik musi pokazać Organizatorom zdjęcie cyfrowe (z czegokolwiek), na którym jest uwieczniony (w tym dniu) na zdjęciach ze szczytów Babiej Góry, Pilska i Romanki z charakterystycznymi tam elementami. To jedyny warunek zdobycia zacnego tytułu uczestnika rajdu „Korona Beskidu Żywieckiego”. Zdjęcia jak i relację opublikujemy w podsumowaniu Rajdu na portalu ciecina.eu.

Pozdrawiamy serdecznie. Liczymy na udział oraz ewentualne pomysły…
Stowarzyszenie Rozwoju Społecznosci Lokalnej – Ciecina.eu
Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego z Cięciny


Komentarze   

0 #5 woql 2011-05-21 23:26
Brawo. Po prawie 48 km dotarli do Cięciny :-)
0 #4 woql 2011-05-21 13:35
Hi,
grupa ok. 25 uczestników zgłosiła się na pierwszą edycję.
My "atakowaliśmy" jedynie jedną "perłę w koronie" - Babią Górę. ok. 6:00 byliśmy już na szczycie. Reszta Uczestników powinna w tym momencie być już na Pilsku. Miejmy nadzieję, że burza i deszcz które teraz zawitały do Cięciny ominą trasę Pilsko - Romanka - Cięcina.

Świetny pomysł i atmosfera - brawa dla Pomysłodawcy i wszystkim którzy odważyli się podjąć wyzwanie. Szczególnie zaś mocnej ekipie która miejmy nadzieję zaliczy tę morderczą trasę w jeden dzień.
0 #3 misiek 2011-05-19 22:30
Witam.
Szkoda ,że nie dam rady walczyć z wami, ale mam nadzieję ,że to nie ostatnie wyjście na koronę Beskidów. Życzę powodzenia podczas przejścia - MORGI,DURAJOS, BENO, KLUCHA i cała reszta. NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI........... ..
0 #2 starosta 2011-05-16 21:27
Uściślając "korona" Beskidu Żywieckiego to Babia Góra, Pilsko i Polica (a nie Romanka, niższa od tej ostatniej o 3 metry...).
Ale to i tak nic nie ujmuje temu pomysłowi, bo przednia to wyrypa. Damy radę...
0 #1 Mariusz Kąkol-Harnaś 2011-04-27 09:47
Na pewno jak tylko czas pozwoli pojawię się na szlaku :-)

Pozdrawiam!!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia