piątek, 17, sierpień 2018

Już wkrótce wystartuje kolejny etap remontu drogi na Przegib.

Jak dowiedziała się nasza redakcja już niebawem doczekamy się poprawy jakości drogi prowadzącej od głównej ulicy w Cięcinie w stronę Przegibu, a tym samym kapliczki MB Częstochowskiej na Butorzonce - planowany jest kolejny etap rozpoczętego przed kilkoma laty utwardzania tego górskiego traktu.

Remontem objęty zostanie początkowy odcinek drogi o długości 140 m od ulicy świętej Katarzyny do wcześniej ułożonych płyt. Inwestycja oszacowana została na 50 tys. złotych i będzie współfinansowana przez Gminę i firmę Żywiec Zdrój.

Dobrze, że czyni się starania mające na celu poprawę standardu dojścia czy dojazdu na Przegib - z jednej strony łatwiej będzie nam - mieszkańcom dotrzeć na niedzielne msze święte tam odprawiane, z drugiej - nie od dziś wiadomo, że Kapliczka to jeden z najciekawszych punktów na turystycznej mapie naszej miejscowości.

Komentarze   

0 #8 Mariusz Kąkol-Harnaś 2009-08-23 14:26
nie jestem pewien czy my ludzie z górnej Cięciny stanowimy łakomy kąsek w sensie elektoratu .Jest nas nie wiele i dlatego nikt się z nami nie liczy.Nasz radny pan Żur ostatni raz w górnej Cięcinie był chyba w dzieciństwie bo zapytany nawet nie wie gdzie są drogi a gdzie niema.Myślę że po tych wyborach stara gwardia wreszcie odejdzie na ciepły zapiecek...
0 #7 loraniec 2009-08-23 12:32
Tak to jest z tymi naszymi gminnymi drogami o których decyduje to czy prowadzi do znajomego lub coś dziwnie innego jak w tym przypadku.Wczyt ując sie w tekst wyjaśnienia firmy Żywiec Zdrój wyraźnie zaznaczono,że tylko partycypują w kosztach a robią drogę dla siebie i dojazd do budowy nowych studni.A wszystko to pod płaszczykiem kapliczki.Czemu tam gdzie większy by był z tego pożytek mam na myśli drogę o która walczy Harnaś, nie uwzględniono w pierwszej kolejności? Bo ktoś na tej inwestycji chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.Żal mi tych mieszkańców powyżej Leśniczówki bo traktuje sie ich jak zło konieczne ale nie martwcie się już niedługo znowu zapukają do Waszych drzwi kandydaci na Radnych tak jak to było wcześniej.Teraz jakoś dziwnie wszyscy poznikali od czasu jak coraz więcej jest wieści na temat naszej Gminy w mediach.
0 #6 Mariusz Kąkol-Harnaś 2009-08-21 17:01
Chwali się to oczywiście że firma Żywiec Zdrój pomaga i remontuje drogi.Jako mieszkaniec bardzo się ciesze że coś się dzieje.Ze słyszenia wiem że droga od leśniczówki w górę też ma powstać ,podobno jeszcze w tym roku.Oczywiście do tej drogi też podobno dokłada się firma Żywiec Zdrój.Nie jestem pewien ile jest w tej informacji prawdy ale może się z czasem dowiem:-).Rozum ie to że firma Żywiec Zdrój robi drogę na Przegib ponieważ ma tam swoje studnie, ale w górnej Cięcinie też są studnie i ujęcia wodne a do tej pory jakoś nikt się nie kwapi remontować tego odcinka ,ale jeżdżą wszyscy.Nadleśn ictwo wywozi drewno,Żywiec Zdrój jeździ do studni a cierpią mieszkańcy bo muszą co dzień telepać się po dziurach a zimą po śniegu którego nikt nie chce odśnieżać tłumacząc sie ze droga nie nasza albo jeszcze lepiej ,"jak nam będzie trzeba to odśnieżymy".Prz ez głupie spory i przegadywki czyja jest droga i kto ma o nią dbać cierpi kto??? Cierpią bogu ducha winni mieszkańcy.Ciek awe jak długo tak będzie. Myślę ze chociaż ta droga od leśniczówki w górę powstanie bo piękna wiata już stoi tylko dojechać do niej może za jakiś czas być ciężko...Pozdra wiam
0 #5 Żywiec Zdrój SA 2009-08-21 11:22
Informuję, że remont odcinka drogi na Przegib jest inicjatywą firmy Żywiec Zdrój SA. Po wielokrotnych prośbach ze strony lokalnych radnych, sołtysa oraz mieszkańców Cięciny Żywiec Zdrój SA zdecydowała podjąć się remontu tego odcinka. Gmina w części partycypuje w kosztach remontu ponieważ jest to droga gminna i Żywiec Zdrój nie może na własną rękę wykonywać tego typu inwestycji, na terenie nie będącym naszą własnością.
Z poważaniem Małgorzata Myszka - Żywiec Zdrój SA
0 #4 Mariusz Kąkol-Harnaś 2009-08-20 23:06
normalna sprawa że fundowanie drogi na Przegib to czyste posunięcia można rzec strategiczne.Bo przyszli kandydaci liczą w tej chwili na poparcie kościoła który rzuci z ambony dyskretnie na kogo maja ludzie głosować.Wiadom o jak ksiądz rzuci dyskretną kandydaturę to parafianie rzetelnie ruszą do urn i zagłosują na tego co trzeba.Od razu przypomina mi to metody "ojca dyrektora" .Bardzo źle ze kościół staje się w obecnych czasach instytucją biznesową ale widocznie pieniądze i układy rządzą już teraz wszystkim. A co do naszych radnych i naszych władz gminnych , to doskonale pasuje do nich przysłowie"Jak trwoga to do Boga". Tylko nie jestem pewien czy Bóg chciał by się mieszać w takie układy i kombinacje jakie tu gołym okiem widać.Jednym robi się drogi do prywatnych posesji a drugim nie należy sie 50 płyt które obiecane były ale dać nikt ich nie dał...Brak słów...
0 #3 loraniec 2009-08-20 19:32
Nie dziwcie sie moi przedmówcy, że robi się coś bez efektu bo sens tego jest taki, że szybkimi krokami zbliżają się wybory a kto zrobi najlepszą kampanię jak nie droga do kapliczki? i ten którego tam wyworzą raz w tygodniu ? Zupełna racja jest w tym aby zostawić ten trakt w takim stanie jakim jest a nie robić kolejnego wjazdu do lasu.Nasz v-ce wójt specjalizuje się ostatnio w drogownictwie a jednym z tego przykładem są dojazdy do prywatnych posesji tak jak to się ma na ulicy POGODNA gdzie zniszczono nawierzchnię i drogę z której korzysta kilkanaście domów po to tylko aby zrobić dojazd do jednej posesji.Tak samo do sąsiada naszego Radnego bodajże Przewodnicząceg o Rady Gminy.Rozrywkow a działalność wyżej wymienionych urzędników gminnych przeszła wszelkie granice a z drogą o której mowa to już wielka przesada.Czas pokazał, że wybraliśmy nie tych co trzeba i przy następnych wyborach ten błąd trzeba naprawić.Tak ja słupy elektryczne na środku parkingów w Cięcinie trzeba było przestawić przed asfaltowaniem tak samo trzeba przetasować obecne władze przy wyborach.
0 #2 Mariusz Kąkol-Harnaś 2009-08-16 19:30
czy ta droga jest potrzebna czy nie można by było wiele dyskutować.Na pewno jedni powiedzą że owszem tak a drudzy że nie ,bo wiadomo każdy ma swoje zdanie.Czy nowa piękna wiata na polu biwakowym jest potrzebna??? Owszem jest ,ale nasze władze nie zabierają się przypadkiem do wszystkich inwestycji za przeproszeniem o dupy strony???Wiata stoi ale za chwile tylko na krosie albo samochodem terenowym można będzie dojechać na miejsce żeby rozpalić ognisko bo droga praktycznie już nie istnieje.Na Przegib w sezonie, owszem ale jak zakończą się msze i przyjdzie zima to inwestycja warta 50 tyś złotych legnie pod śniegiem.Ludzie w górnej Cięcinie nie mają drogi dojazdowej do domu,o nieszczęsnym oświetleniu już nie wspomnę a piękne płyty które służyły by ludziom przez okrągły rok będą sobie spokojnie leżały pod śniegiem 6 miesięcy kompletnie bez użyteczne. Niech ksiądz wpadnie do nas i przeżyje jedną zimę gdzie o odśnieżanie trzeba się prosić a o podjechaniu samochodem do domu można zapomnieć i trzeba brodzić w śniegu po pas co dzień do pracy i z powrotem a w nocy w razie braku latarki po omacku zapieprzać do domu!!!Jak przeżyje taką jedną zimę to na samą mysi o niej jak sikoreczka po frunie na Przegib a o samochodzie nawet nie pomyśli.Niech ktoś wreszcie zacznie myśleć głową a nie innymi częściami ciała nie służącymi bynajmniej do myślenia!!! W tym roku miała być droga wielkie plany pomiary i obietnice diabli wzięli! Ja dostałem obietnice od pana Żura że dostane płyty, od sołtysa i od pana Mariana Kurowskiego też! I gdzie są te płyty ??? Znowu kolejna lipa!! Niech robią droge do kapliczki,nawet przyjdę pomóc okładać płyty(Zresztą jak zawsze)Ale czy jest sens w pierwszej kolejności robić drogę która w większości czasu będzie uczęszczana przez zwierzynę leśną i wydawać na nią 50tyś a odkładać na boczny tor zamontowanie kilku lamp gdzie koszt wynosi około 20tyś a ulżyło by to kilkunastu rodzinom?? Wydaje mi się ze wszystko to robione jest bez pomysłu i bez głowy...Bo nosić głowę na karku po to tylko żeby się do środka nie lało to lepiej taką głowę urwać i wrzucić do Cięcinki !! Brak organizacji brak pomysłu i brak poszanowania dla ludzi którzy płacąc podatki i będąc mieszkańcami gminy mają prawo tak jak każdy żyć zgodnie ze standardami jakie obowiązują w dwudziestym pierwszym wieku.Tym razem nie zostawimy tego tak bez echa!! Jeszcze sobie przypomną o górnej Cięcinie ci którzy zapomnieli!!! Pozdrawiam
0 #1 rosignolka 2009-08-16 12:27
Wszystko ładnie i pięknie tylko szkoda że w pierwszej kolejności budowana jest droga gdzie nikt nie mieszka. Nie mam nic przeciwko temu, nie zrozumcie mnie źle ale może najpierw zrobić drogę tam gdzie codziennie chodzą ludzie. Mam tu na myśli wspomnianą już kiedyś drogę na Ficońkę i okoliczne miejsca. Tam w roku szkolnym dzieci codziennie chodzą do szkoły a gdy pada wcale ta trasa dobra nie jest. Może lepiej by tak spożytkować te pieniadze, bo kwota wcale nie jest mała. Owszem możemy utwardzać drogę na Przegib ale zastanówmy się czy nie lepiej zostawić to tak jak jest i cieszyć się miłym spacerkiem a nie ustępować miejsca samochodom. To miejsce jak najdłużej powinno być zachowane w niezmienionym stanie a gdy ułatwimy tam dojazd zaczną się wycieczki samochodowe, dewastowanie i wysypywanie śmieci. Mam tylko jedno pytanie. Komu ta droga jest tak "naprawde potrzebna"? Bo mi się wydaje że tylko księdzu któremu nie chce się przejść ten kawałek na jedną mszę w tygodniu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia