piątek, 17, sierpień 2018

Wyniki wyborów prezydenckich w naszej miejscowości - I tura.

 

 

Poniżej komunikat dotyczący wyników wyborów prezydenckich.

Tak głosowaliśmy w niedzielę 20. czerwca:

1. Jarosław Kaczyński - 1108 głosów, 57,65%

2. Bronisław Komorowski - 548, 28,51%

3. Grzegorz Napieralski - 141, 7,34%

4. Janusz Korwin – Mikke - 37, 1,93%

5. Marek Jurek - 25, 1,3%

6. Andrzej Olechowski - 23, 1,2%

7. Andrzej Lepper - 20, 1,04%

8. Waldemar Pawlak - 17, 0,88%

9. Bogusław Ziętek - 2, 0,1%

10. Kornel Morawiecki - 1, 0,05%

 

Komentarze   

0 #39 piotr 2010-06-30 21:36
polecam do posluchania:
http://www.lodygowice.org.pl/?news=192
0 #38 Raptor 2010-06-30 18:27
Szanowny ziomie
Pseudologia, mitomania (łac. mitomania) lub też kłamstwo patologiczne, zespół Delbrücka - termin wprowadzony w 1905 roku przez Drupiego na określenie patologicznej skłonności do kłamania, mijania się z prawdą i opowiadania nieprawdziwych historii, przedstawiający ch najczęściej opowiadającego w korzystnym świetle. Pseudologia różni się tym od zwykłego kłamstwa, że osoba opowiadająca sama nie jest w stanie oddzielić prawdy od własnej fantazji.
U dzieci mitomania bywa najczęściej zjawiskiem przejściowym i łączy się z chęcią przeżywania przygód baśniowych. Niekiedy jednak u dzieci starszych i u dorosłych spotyka się tendencję do stałego rozmijania się z rzeczywistością . Tendencja do posługiwania się kłamstwem patologicznym bywa czasem skutkiem przebytych chorób organicznych mózgu (np. zapaleń), albo też bywa zależna od wrodzonych właściwości psychopatycznyc h. U niektórych osób o usposobieniu histerycznym mitomania może być środkiem zwrócenia na siebie uwagi otoczenia i dodania sobie znaczenia. Motywem kłamstwa patologicznego może być próżność, niekiedy zaś chęć wyrządzenia komuś krzywdy.
Źródło:
Adam Bilikiewicz, Włodzimierz Strzyżewski: Psychiatria: podręcznik dla studentów medycyny. Warszawa: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1992, s. 500. ISBN 83-200-1688-6.
PS. Idealna przykład obrazujący drwinę, ironię, manipulację znajdziesz w wypowiedzi Posła Poncyliusza z dnia dzisiejszego, w której odnosi się do scenografii debaty (z pamięci: a niech Komorowski przyniesie sobie fotel, ambonkę dwururkę ....)
0 #37 YETI 2010-06-30 17:42
Jedna z teorii spiskowych głosi, że Jarosław Kaczyński w sposób chorobliwy dążył do najwyższego stanowiska w Państwie. Co musiałby zrobić aby kandydować na prezydenta? Jak w każdej teorii spiskowej. Cos w tym jest. /z przymróżeniem oka/.

Oj naiwni, naiwni

Po jarkowi ta władza
Po co chce kandydować
Po to żeby przeszkadzać
Po to żeby wetować

By w Polsce wrzały afery
I żer miały gazety
Po to chce kandydować
Taka jest prawda - niestety

I jeszcze dla satysfakcji
Z Rosją wojnę wywołać
Najłatwiej jej napluć w gębę
Bo po co negocjować?

Ludzi skłócić do siebie
Poróżnić na wszystkie strony
Po co pan jarek startuje
Bo tego jest właśnie spragniony

Nie dajcie się zwieść spokojowi
Co mu dziś twarz maluje
Polityk się nigdy nie zmienia
Polityk się dostosowuje.

A gdy już dojdzie do władzy
Stołki obstawi swoimi
Łatwo jest wtedy rządzić
Nami - ludźmi naiwnymi.

Pozdrawiam YETI
0 #36 ziom 2010-06-30 12:13
Witam.
1.Zaden plakat nie zawisł na tablicy ogłoszeń, ale gdyby tak się stało to wtedy mielibyśmy pełne prawo do oburzenia.
2.Jak można kogoś nazwać motłochem powiedzieć by się nie obraził.To tak jakby kogoś przeprosić zanim mu się napluje na twarz.Ale bez obaw nie obrażam się, nie leży to w mojej naturze.
3.Poza jednym punktem Raptorze odgrzewasz bardzo stare "kotlety".Skoro te słowa padły 5-6 lat temu to nie można pisać że ktoś się nimi posługuje.
Czy człowiek może się zmienić? Może, a nawet powinien.Zwłasz cza dostając tak potężny i traumatyczny bodziec jakim była katastrofa pod Smoleńskiem.
Ja mu wierzę.Przecież tylu ludzi, polityków zmienia swe poglądy i nikt nawet się nie zastanawia czy szczerze.Ważne jest aby było to z pożytkiem dla Kraju i Obywateli.
Pozdrawiam.
0 #35 misiek 2010-06-30 09:44
Stary o czym ty tak naprawdę gadasz-nic złego......że przeczytali te podziękowania.T o w takim razie według ciebie nic złego by się nie stało gdyby plakat kandydata danej partii zawisł na tablicy ogłoszeń parafialnych- jestem ZA!Szkoda się produkować..... .......
0 #34 Bus 2010-06-29 22:59
Nie obraź się ale to Ty jesteś wspomnianym "motłochem". Jeżeli podziękowania dla Ciebie to nie forma agitacji to nie ma z Tobą o czym rozmawiać. Uważam, że kościół nie powinien takich podziękowań czytać (żadnego kandydata).
Poza tym uważam, że Raptor niepotrzebnie się produkujesz, niektórzy są tak przekręceni - nic nie pomoże.

Następne kłamstwo to to, że J. Kaczyński nie wiedział nic o akcji CBA w domu B.Blidy.

Pozdrawiam
0 #33 Raptor 2010-06-29 22:18
Szanowny ziomie
Może jestem nierozgarnięty ale nie usłyszałem, czy Pan Jarosław Kaczyński jest ZA czy PRZECIW in vitro. Interesuje mnie jednoznaczna odpowiedź. Wszak mój krzyżyk na karcie do głosowania będzie jednoznaczną decyzją na TAK przy jednym z dwóch nazwisk.
?Co do kłamstwa to powiedz w jaki sposób się nim posługuje notorycznie?. A proszę Cię bardzo:
1. kłamstwo - Jarosław Kaczyński skłamał nazywając Bronisława Komorowskiego zwolennikiem prywatyzacji szpitali, ponieważ Komorowski popierał ustawę, która jedynie umożliwiała prywatyzację, ale nie czyniła ją obligatoryjną. Tak stwierdził sąd. Wyrok jest prawomocny.
2. kłamstwo - "W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez polskie społeczeństwo." - Jarosław Kaczyński 10.2005
3.kłamstwo - "My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czynienia z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju" - Jarosław Kaczyński, 2004.02.16, PR3
4. kłamstwo - "Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD." - Jarosław Kaczyński, 22 marca 2004, Czat gazeta.pl
5. na podsumowanie przedstawionych powyżej kłamstw, jeszcze jedno - "Jarosław Kaczyński wyraził żal, że w dzisiejszej Polsce stosuje się powszechnie goebbelsowską metodę 'Kłam, kłam, a coś z tego zostanie'. Podkreślił, że jest to zasada groźna dla demokracji, bowiem tam, gdzie niknie związek między słowem a rzeczywistością , tam i demokracja zaczyna działać źle". IAR, 2007.05.08
Myślę, że na razie wystarczy, że by nie zaśmiecać forum.
I co? Mam uwierzyć, że nagle facet się zmienił?
0 #32 ziom 2010-06-29 21:09
Witam.
Nie uważam aby podziękowania były czymś złym a już na pewno nie jest to forma agitacji.W żadnym wypadku nie świadczy to o tym że kościół opowiedział się za jakimś kandydatem.A tak swoją drogą to każdy z kandydatów mógł w ten sposób podziękować.
Do Raptora - nie prawdą jest że ów kandydat w sprawie in vitro ograniczył się do stwierdzenia że jest katolikiem, powiedział także jest wiele innych metod które pozwalają małżeństwom cieszyć się potomstwem i te metody należy wspierać i udostępniać ludziom a in vitro to ostateczność.
Co do kłamstwa to powiedz w jaki sposób się nim posługuje notorycznie??To raczej pan marszałek i jego otoczenie wprowadza w błąd opinię publiczną.To raczej on stosuje wobec swojego przeciwnika drwinę, ironię i manipulację.
Mówmy może o zaletach danego kandydata a nie o jego prawdziwych lub też raczej wyssanych z palca i wyolbrzymionych do granic absurdu wadach.
Pozdrawiam.
0 #31 Raptor 2010-06-28 19:43
Słowa Ojca Świętego Benedykta XVI do polskich biskupów, 3 XII 2005:
"Kościół nie utożsamia się z żadną partią, wspólnotą polityczną ani z systemem politycznym, natomiast przypomina zawsze, aby świeccy zaangażowani w życiu publicznym dawali odważne i czytelne świadectwo wartościom chrześcijańskim . Mają je głosić i bronić ich, gdy zostaną zagrożone. Będą to czynić na forum publicznym, zarówno w debatach gremiów politycznych, jak i w mediach. Jednym z ważnych zadań wynikających z procesu integracji europejskiej jest odważna troska o zachowanie tożsamości katolickiej i narodowej Polaków. Prowadzony przez laikat katolicki dialog w płaszczyźnie spraw politycznych okaże się skuteczny i służyć będzie dobru wspólnemu, gdy jego podstawą będą: umiłowanie prawdy, duch służby oraz solidarność w dziele angażowania się na rzecz dobra wspólnego. Zachęcam Was, drodzy Bracia, do wspierania tej posługi laikatu, z poszanowaniem słusznej autonomii polityki".

Być może prowadzona niedzielna agitacja polityczna jest wynikiem niezrozumienia wyżej przedstawionej wypowiedzi. Bo mamy z jednej strony do czynienia z "odważnym i czytelnym świadectwem wartościom chrześcijańskim " prezentowanym przez jednego kandydata, unikającego odpowiedzi na pytanie o stanowisko w sprawie "in vitro" (poprzez ucieczkę do stwierdzenia "jestem katolikiem"), a drugiej strony ten sam kandydat notorycznie i świadomie posługuje się kłamstwem, drwiną, ironią, manipulacją - co nijak do wartości chrześcijańskic h mi nie pasuje.
0 #30 Bus 2010-06-28 13:46
Nasi księża, na czele z proboszczem myślą, że mają przed sobą bezmyślny motłoch, który nie zauważy podtekstu tego podziękowania. Jak to się ma do apolityczności kościoła?.
Lokalny PiS musi być bardzo zaniepokojony, że posuwa się do takich zagrań.
Podsumowując - żal....

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia