piątek, 21, wrzesień 2018

Jak to było z tym portalem. A później ewolucja w Stowarzyszenie.

 

 

 

 

 

Dziękujemy raz jeszcze za liczny udział w naszym święcie, które miało miejsce w ostatnią słoneczną niedzielę. Mamy nadzię, że atrakcje które przygotowaliśmy podobały się i mogliście spędzić niedzielne popołudnie w radosnej atmosferze.

 

bieg_charytatywny 

Dziękujemy również za świetny koncert Grupy Furmana, którzy swoją pozytywną energię (patrz krótki film z wystęu) przekazali ze sceny.

 

 

 

Bieg charytatywny oraz piknik z okazji 10-lecia odbył sie dzięki wsparciu wielu firm i instytycji. Dziękujemy za wsparcie:

 

sponsorzy

 

Solenizat choć jeszcze niepełnoletni to w swoim krótkim życiu - bo ma dopiero 10 lat - przeszedł już swoją ewolucję. Z portalu istniejęcago na początku tylko w sieci w Stowarzyszenie.

Stowarzyszenie w świecie realnym ma swoje nie małe dokonania, a także działania mające na celu integrację społeczności lokalnej oraz promocję naszej miejscowości. Obecnie odwiedza naszą stronę ponad 5 tyś. użytkowników w ciągu roku.

 

Poniżej historia powstania portalu, której autorem jest współzałożyciel portalu ciecina.eu Paweł Łysień.

 

    Pomysł stworzenia strony internetowej poświęconej Cięcinie zrodził się w głowie Marka Stopki. To on założył to „nasze miejsce” na cyfrowej mapie świata, które stało się początkiem i katalizatorem wielu wspaniałych projektów i wydarzeń.

 

    Wspólnie  pracę nad przyszłą stroną ciecina.eu rozpoczęliśmy zimą 2008 roku. Była to świetna zabawa, hobby i proces twórczy połączony z pracami informatycznymi i graficznymi, w których wspierał nas dzielnie grafik - samouk Łukasz Łysień. Szperanie we własnych archiwach, odniesienia do Monografii Wsi Cięcina opracowanej wraz z naszymi kolegami z LO Milówka, początki spotkań z ciekawymi ludźmi i szukanie pomysłów na promocję portalu wypełniły nam bez mała 5 miesięcy ciężkiej pracy. Czasu nam wtedy nie brakowało – obaj studiowaliśmy, a będąc stosunkowo rzadko w naszej rodzinnej miejscowości czuliśmy wielki sentyment i tęsknotę za naszą „małą ojczyzną”. Również w tym upatrywaliśmy sens portalu – miało być to miejsce, gdzie ci wszyscy cięcińscy „emigranci” będą mogli mieć swoje miejsce w internecie, przeczytać co Tam się dzieje, zobaczyć kilka aktualnych zdjęć czy obraz z kamery „na żywo”. Miejscowi natomiast zgłębić nieco wiedzę o historii, bieżących wydarzeniach czy zobaczyć się na fotografiach z wydarzeń sportowych, patriotycznych czy religijnych.

 

    Przyjemnie było patrzeć jak „słupki” pokazujące ilość odwiedzających nas osób ciągle rosły, a codziennie notowano kilkanaście wejść z różnych krajów na całym świecie. Inicjatywa nabierała rozpędu i rozmachu. Pojawiali się ludzie, którzy podsyłali artykuły, zdjęcia czy pomysły na kolejny tekst. We wrześniu 2008 roku do naszego zespołu dołączył aktualny Prezes zawiązanego później Stowarzyszenia – Grzegorz Skrzypek, a później kolejni wspaniali ludzie, dzięki którym to wszystko wyszło daleko poza nasze najśmielsze marzenia.

 

    Razem z czytelnikami weszliśmy do wnętrza organ, czy zobaczyliśmy najcenniejszy obraz pochodzący z kościoła św. Katarzyny, staliśmy się częścią wielkiej Akcji – Renowacja,  utrwaliliśmy historię sportowców, trenerów, aktorów pochodzących z naszej miejscowości, czy pokazaliśmy jej obraz na żywo z kamery online.

 

    Portal ciecina.eu i to wszystko co się od niego i po nim zaczęło,  to dla nas coś ważnego przede wszystkim dlatego że poprzez choćby ligę ALS, Jarmark Bożonarodzeniowy, Projekt Tato, Korony Beskidów czy górskie wschody słońca udało się nas wyprowadzić z domów, spędzić trochę czasu razem i dobrze się przy tym bawić.

 

 

Poniżej zapraszamy do obszernej fotorelacji z pikniku.

 

Piknik 10-lecie R.Kurowski

fot. R. Kurowski          

 

Piknik 10-lecie K. Merta

 fot. K. Merta

 

fiddler - Grzegorz Skrzypek Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia