poniedziałek, 18, luty 2019

Parafialne Święto Rodzin.

 

 

 

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (POAK) wraz z Kręgami Kościoła Domowego oraz Kołem Gospodyń Wiejskich (KGW) zorganizował w dniu 25 czerwca Parafialne Święto Rodzin, które tradycyjnie odbyło się na zpleczu plebanii przy kościele Przemienienia Pańskiego.

 

 

O godz. 15.00 Władysław Skrzyp przywitał wszystkich zebranych i zaproszonych gości, wśród których byli: Stanisław Szwed. Poseł na Sejm RP Minister Rodziny Pracy
i Polityki Społecznej; Andrzej Sikora, były Poseł RP, wojewoda bielski i prezes IPN Oddział Katowice; Irena Olma, wice prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej; Piotr Tyrlik, wójt Gminy Węgierska Górka. Goście obdarowali najmłodszych słodyczami. Zgromadzonych i gości przywitał również gospodarz parafii ks. prob. S. Bogacz, asystent POAK, inicjator Parafialnego Święta Rodzin.

 

 

O początkach. działalności POAK w krótkich słowach opowiedział Wawrzyniec Ficoń, prezes senior, który zaprosił zebranych do obejrzenia 3 tomowej kroniki z 20 letniej działalności. Podziękował również gościom za przybycie i częste kontakty z naszym POAK, które rożpoczęły się na Butorzonce u MB Częstochowskiej.

Głos zabrał również minister S. Szwed, zaznajomiając zebranych o pracy swego resortu na najbliższy czas, podkreślając przy tym ważność rodziny dla przyszłości kraju.

 

 

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Cięcinie należy do jednych z najlepszych
w naszej diecezji. Składam wyrazy uznania i podziękowania za Waszą Służbę na rzecz drugiego człowieka, za Waszą ofiarność. Niech Dobry Bóg ma Was w swojej opiece i dodaje sił do dalszej pracy
zapisał w Kronice Akcji Katolickiej poseł.

 

 

W programie artystycznym wystąpili: dziecięcy zespół regionalny „Hecni”, „Grojcowianie”, Harcerze, „Kapela Romana Capka” oraz KGW. W między czasie odbyły się gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez harcerzy. Wesoło bawili się również starsi, dla których wodzirejem była Jadzia Jurasz opiekunka Grojcowian.

 

 

 

Około godz. 19.30 rozpoczęła się zabawa taneczna przy dźwiękach kapeli muzycznej, trwająca do godz. 21.00. Organizatorzy nie zapomnieli o przybyłych i przygotowali coś smacznego na ząb.

 

 

Całością organizacji Parafialnego Święta Rodzin kierował Stanisław Czulak, prezes POAK.

W tym miejscu Parafialny Oddział Akcji Katolickiej j współorganizatorzy składają serdecznie podziękowania instytucjom społecznym i osobom prywatnaym za wsparcie materialne w zorganizowaniu spotkania, które w założeniach Akcji Katolickiej ma jednoczyć naszą wspólnotę parafialną. Bóg zapłać.

 

W.F.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia