sobota, 21, październik 2017

"Wstań z kanapy! Chodź z nami". Tegoroczne hasło pielgrzymki.

 

 

 

 

Wczoraj rano o godz. 8.00 w Hałcnowie rozpoczęła się XXVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko – Żywieckiej, która zakończy się w piątek 11 sierpnia na Jasnej Górze. Pątnicy mają do pokonania ponad 180 km. W sumie z Diecezji wczoraj i dziś wyruszyło i wyruszy łącznie 2486 pielgrzymów, uczestniczących w pięciu członach - 282 z Cieszyna, 201 z Czechowic-Dziedzic, 234 z Andrychowa, 697 z Oświęcimia i 1072 z Bielska-Białej. W tym roku będzie można również uczestniczyć duchowo w pielgrzymce poprzez media. Pielgrzymom duchowym przewodzi niosąca krzyż choroby Renata Ślosarczyk z Bestwinki.

 

Poniżej krótki "teledysk" z wymarszu w Hałcnowie z muzyką Despacito.

 

 

 

 

W tym roku po raz pierwszy ks. Damian Koryciński wikariusz z Cięciny prowadzi pielgrzymkę jako główny przewodnik. Zastąpił on ks. Józefa Walusiaka, który był pierwszym przewodnikiem, a zarazem inicjatorem pielgrzymowania z Bielska-Białej na Jasną Górę. Podczas mszy św. rodzina Artura i Doroty Beniowskich z Kaniowa w imieniu wszystkich pielgrzymów podziękowała ks. Józefowi Walusiakowi za 25 lat jego posługi jako głównego przewodnika.

 

Przed wyruszeniem pielgrzymi przekazali biskupowi Piotrowi Gregerowi, który przewodził mszy św. legitymację pielgrzymią numer 1. oraz góralski kapelusz i ciupagę. Natomiast główny przewodnik przypomniał, że na drodze obowiązuje każdego pielgrzyma Dziesięcioro Bożych Przykazań, regulamin pielgrzymki, kodeks ruchu drogowego oraz całkowity zakaz narzekania!

 

Pielgrzymka podzielona jest na dziewięć grup, w tym jedna to pielgrzymi z Węgier. W jednej z grup idą pątnicy z naszej parafii, którzy wraz z innymi mieszkańcami żywiecczyzny i z Bielska Białej tworzą tzw. "szóstkę".

 

Relacja z pielgrzymki na fb ciecina.eu

 

 fiddler

 


 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia