wtorek, 19, luty 2019

Z Hufca ZHP Węgierska Górka!

 

 

 

 

 

W sobotę 24 marca zuchy z 12 GZ Smoczki wraz z 15 GZ Plemię Wschodzącego Słońca i 6GZ Rozbrykane Muchomorki wyruszyły do Piekar Śląskich aby wziąć udział w Festiwalu Kultury Zuchowej Wesołek. Tematem imprezy organizowanej przez Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej była „Urodzinowa niespodzianka”, świętowaliśmy 100 urodziny niepodległej Polski. Zuchy z różnych stron województwa śląskiego rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach: piosenka urodzinowa/ zuchowa, taniec oraz teatr zuchowy. Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie, gromady zaprezentowały piękne stroje i perfekcyjną choreografię, a oczekiwanie na werdykt jurorów umilił występ iluzjonisty.

 

Każda gromada z Hufca ZHP Węgierska Górka odniosła sukces w swojej kategorii. 12 GZ Smoczki zajęła drugie miejsce w kategorii piosenki, 6 GZ Rozbrykane Muchomorki znalazła się na trzecim miejscu wśród teatrzyków zuchowych, natomiast 15 GZ Plemię Wschodzącego Słońca okazała się najbardziej roztańczoną gromadą w Chorągwi i zajęła pierwsze miejsce w kategorii tanecznej.

 

zuchy

 

Pomimo rywalizacji, Wesołek był okazją do integracji z innymi gromadami, poznania ich obrzędowości i wspólnej zabawy. Zuchy świetnie się bawiły na tym urodzinowym przyjęciu, oprócz nagród przywiozły do domów szerokie uśmiechy i mnóstwo dobrych wspomnień.

Sukces zuchów

Czuj!

 

pwd. Róża Machała

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia