piątek, 21, wrzesień 2018

Fragmenty chodników przy drogach powiatowych .

 

 

 

 

 

Z inicjatywy Zarządu Powiatu w zeszłym tygodniu 13 lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu zostały podpisane pomiędzy Powiatem Żywieckim, a Gminą Węgierska Górka umowy na realizację dwóch zadań tj. „Budowa chodnika dla pieszych wraz z przebudową urządzeń obcych w ciągu drogi powiatowej nr 1434 S Węgierska Górka – Żabnica – odcinek o długości 310 mb (od ul. Wyzwolenia do Fortu Wędrowiec) w m. Węgierska Górka” oraz „Budowa chodnika dla pieszych wraz z przebudową urządzeń obcych w ciągu drogi powiatowej nr 1433 S Cięcina Dolna – Cięcina Górna – odcinek o długości 296 mb w m. Cięcina (od budynku położonego przy ul. Św. Katarzyny nr 180 do budynku nr 216)”. Łączny całkowity koszt obu inwestycji wynosi 500 000 zł, z czego kwota 100 000 zł stanowi pomoc finansową z budżetu Gminy Węgierska Górka.

 

 

 

folk_day

 

Ostatnia budowa chodników w Cięcinie przy drodze powiatowej była w 2015r. Chodnik był wybudowany wzdłuż ul. Jana Pawła II 400 mb, a przy ulicy Św. Katarzyny, od ul. Górskiej do ul. Brańków 245mb. kwota 94 500,00 zł w 2014r.

 

Należy nadmienić, że jest jeszcze jedna droga powiatowa Cięcina – Wieprz, ul Niepodległości Polski, gdzie przy niej nie ma nawet 1 mb chodnika.

 

Komentarz do zestawienia powyższych dat nasuwa się jeden. Kolejne jakiekolwiek „metry” chodników przy drogach powiatowych będą znów w roku wyborczym 2022. Szkoda tylko, że tak długo trzeba czekać na inwestycje zwiększająca bezpieczeństwo mieszkańców.  

 

fiddler

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia