piątek, 21, wrzesień 2018

50 lat kapłaństwa, 26 lat probostwa w Cięcinie.

 

 

 

 

 

 

Dziś na mszy św. o godz. 11.30 ks. Stanisław Bogacz proboszcz parafii w Cięcinie obchodził swój złoty jubileusz kapłaństwa. Była to również msza odpustowa z okazji przypadającego święta Przemienienia Pańskiego oraz rocznicy konsekracji „Nowego Kościoła”.

 

Uroczystości rozpoczęły się przy drzwiach plebanii, gdzie jubilat został przywitany przez przedstawicieli parafian i w otoczeniu kapeli góralskiej Haśnik z Żabnicy oraz przedstawicieli różnych grup społecznych przeprowadzony do kościoła. Na miejscu odśpiewano sto lat i złożono życzenia jubilatowi. Homilie wygłosił ks. Nędza były proboszcz z Milówki. W swoim kazaniu nawiązał do święta patronalnego kościoła Przemienienia Pańskiego, a także do sakramentu kapłaństwa, które ma moc daną od Boga do przemiany ludzi.

 

W swoim kazaniu ks. Nędza przypomniał o przyjętym sakramencie przez jubilata, który przed 50 laty wraz ze swoimi kolegami z roku leżał na posadzce katedry wawelskiej i zadawał sobie pytanie „Panie czy jestem godzin przyjąć ten wielki dar…” , ten wielki dar otrzymał z rąk dziś już świętego Jana Pawła II ówczesnego biskupa krakowskiego Karola Wojtyły.

 

Dziś po 50 latach i 26 latach spędzonych w Cięcinie, ks. Nędza podkreślał, że dużo udało mu się zdziałać w tej parafii, ale jak zawsze podkreśla sam jubilat dzięki pomocy i ofiarności parafian. Szczególnie ostatnie lata, gdzie odrestaurowano kościół Św. Katarzyny oraz upiększono i wyposażono w niezbędne sprzęty kościół Przemieniania Pańskiego.

 

Na zakończenia ks. proboszcz podziękował wszystkim zebranym w kościele oraz wszystkim którzy zorganizowali i upiększyli jubileuszową mszę świętą. Uroczystości zakończyła procesja wokół kościoła, a po niej odśpiewanie Te Deum.

 

Po południu na podwórku plebańskim odbył się piknik z okazji  odpust i jubileuszu. Pomimo bardzo ulewnego deszczu występ Haśnika, dzieci i młodzieży ze szkół z Cięciny i Węgierskiej Górki oraz harcerzy i scholki parafialnej odbyły się zgodnie z planem.        

 

Półwiecze kapłaństwa

fot: OPG Węgierska Górka

 

fiddler

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia