poniedziałek, 27, styczeń 2020

Stowarzyszenie Rysianka buduje BIKEPARK.

 

 

 

 

 

PARK ROWEROWY RYSIANKA to inicjatywa społeczna, mająca na celu powstanie otwartego dla wszystkich treningowego kompleksu rowerowego w Węgierskiej Górce.

 

Takie miejsce to element obowiązkowy na sportowo-rekreacyjnej mapie naszego regionu, jak również idealne uzupełnienie oferty rowerowej Beskidu Żywieckiego i Śląskiego. W przyszłości będziemy mogli tutaj organizować szkolenia i zawody.

Pieczę organizacyjną nad projektem sprawuje Beskidzkie Stowarzyszenie Sportowe RYSIANKA.

Pierwotnie nasz projekt zakładał budowę niewielkiego toru typu pumptrack, na którym można szlifować umiejętności jazdy na rowerze górskim. Szybko jednak okazało się, że taki „produkt” nie zaspokoi potrzeb rowerowych „konsumentów”. Aby w pełni odpowiedzieć na postulaty młodzieży, a także rodziców reprezentujących najmłodsze pokolenie kolarzy, koniecznie stało się stworzenie kilku stref treningowych o różnym stopniu zaawansowania.

Dzięki życzliwości kilku rodzin dostaliśmy pod opiekę półhektarowy teren dawnego „Pasionka” nad brzegiem rzeki Soły, który od niedawna graniczy z nowopowstałą ścieżką rowerową.

Chociaż teren początkowo nie wyglądał obiecująco (chaszcze, śmieci, gruzy, popiół), uznaliśmy, że wspólnymi siłami DAMY RADĘ i zrobimy coś, co posłuży nam wszystkim i z czego będziemy mogli być dumni.

Poniższym plan ukazuje sposób zagospodarowania terenu.

 

 

rysianka_team

 

Park Rowerowy Rysianka to trzy niezależne, ziemne tory o różnym stopniu zaawansowania: MAŁY RYŚ, PUMPTRACK, WG JUMPTRACK oraz platformy najazdowe i wkomponowane w przestrzeń strefy odpoczynku. Tory będą składać się z niewielkich pagórków, profilowanych łuków i najazdów, przeszkód z kamieni i drewna. Nawierzchnia wysypana będzie specjalnym kruszywem, a obrzeża obsiane trawą.

 

rysianka_team

MAŁY RYŚ (zdjęcia poglądowe)

 

rysianka_team

PUMP TRACK (zdjęcia poglądowe)

 

rysianka_team WG JUMP TRACK (zdjęcia poglądowe)

 

PRACE I FINANSOWANIE

 

Do osiągnięcia wspólnego sukcesu konieczne okazało się włączenie profesjonalnych konsultantów i projektantów, uruchomienie lawiny formalności, wjazd cięższego sprzętu, ale przede wszystkim zaangażowanie grupy wolontariuszy (łącznie kilkadziesiąt osób), w tym młodzież z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów.

Stowarzyszenie RYSIANKA stara się pozyskać finansowanie i wsparcie do prac wśród lokalnego biznesu oraz osób fizycznych, jak również poprzez ogólnopolskie konkursy grantowe.

Szczególnie cieszymy się z faktu, że nasze działania zostały docenione przez biznesowego lidera naszego regionu – firmę Żywiec Zdrój. Pragniemy poinformować, że adresowany do najmłodszych uczestników TOR MAŁY RYŚ jest Projektem współfinansowanym przez firmę Żywiec Zdrój S.A. w ramach konkursu grantowego pn. „Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdój – edycja 2018”.

 

PROŚBA O WSPARCIE

 

Do wszystkich zainteresowanych naszą inicjatywą kierujemy prośbę o WSPRACIE finansowe, rzeczowe oraz usługowe, zwracamy się do wolontariuszy o POMOC.

Wierzymy, że połączenie sił pozwoli nam stworzyć miejsce niezwykłe, przyjazne rowerzystom, w którym aktywnie i zdrowo, wraz z przyjaciółmi i rodziną będziemy mogli wszyscy spędzać wolny czas.

Budowa Parku Rowerowego wpisuje się w cele statutowe Beskidzkiego Stowarzyszenia Sportowego RYSIANKA. Takie działania mają służyć pomocy w rozwoju infrastruktury rowerowej naszej najbliższej okolicy. Dążymy do zrealizowania tego projektu w celu propagowania sportów rowerowych i zdrowego wypoczynku dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców, a także gości odwiedzających naszą gminę.

 

Członkowie Beskidzkiego Stowarzyszenie Sportowego RYSIANKA

…. z GÓRY dziękujemy !!!

 

Bank BPS w Węgierskiej Górce  36 8131 0005 0018 4003 2000 0010

tytułem: darowizna na cele statutowe

 

INFO: @rysiankateam  @rysiankapark

 

www.rysiankateam.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia