wtorek, 05, maj 2026

Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik.

 

 

 

 

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w drodze – to jedna z nowości planowanej na długi weekend na przełomie kwietnia i maja pieszej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Zapisy chętnych do udziału w pielgrzymowaniu prawie stukilometrowym pątniczym szlakiem ruszyły 25 lutego 2019 r.

 

Tegoroczna pielgrzymka – pod hasłem „Ona da ci moc” (Dz. 1489) – organizowana jest po raz siódmy w historii diecezji bielsko-żywieckiej. Tematem rozważań w drodze będzie tym razem Eucharystia. Jak przypomniał główny przewodnik pielgrzymki ks. Tomasz Sroka, Msza św. jest głównym źródłem siły dla człowieka wierzącego.

„Możemy wymieniać dziś różne kryzysy, trudne przypadki, które przeżywamy osobiście lub wspólnotowo, a powrót do Eucharystii jest powrotem do siły duchowej” –  podkreślił dyrektor Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie i zwrócił uwagę, że jedną z nowości pielgrzymki będzie adoracja eucharystyczna w drodze. „Będzie specjalnie przygotowana monstrancja, którą kapłan w każdej grupie będzie niósł. Ta grupa na czas tzw. odcinka eucharystycznego będzie podejmować adorację poprzez modlitwę i rozważania” – wytłumaczył duchowny i zaznaczył, że księża przybliżać będą w swych katechezach znaczenie Eucharystii w życiu wierzącego.

 

Zapisy na pielgrzymkę potrwają do 31 marca. Współorganiztorka przedsięwzięcia Irena Papla powtórzyła, że, jak co roku, pątnicy iść będą w siedmiu grupach. „Powtarzamy schemat organizacyjny z poprzednich lat. Sprawdził się dotąd bardzo dobrze. Chętnych do wyruszenia na pątniczy szlak jest bardzo wielu. Praktycznie przez cały rok docierają do nas pytania o szczegóły kolejnej edycji pielgrzymki” – zaznaczyła organizatorka.

 

Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się 30 kwietnia, w 19. rocznicę kanonizacji świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Trasa pielgrzymki będzie prowadzić malowniczymi drogami Małopolski m.in. przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Radziszów, Przytkowice, Kleczę Dolną, Marcyporębę, Świątniki Górne, Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja br., w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

 

Zapisy prowadzone są w kilku punktach diecezji oraz w internecie. Szczegóły można znaleźć na stronie http://faustyna.diecezja.bielsko.pl/

 

Piesza pielgrzymka bielsko-żywiecka to jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W ubiegłych latach wśród pątników, którzy przeszli trasę z Bielska-Białej do Łagiewnik, dominowali młodzi ludzie z Podbeskidzia, ale szły także osoby z innych stron Polski, a nawet z zagranicy.

 

Na pielgrzymkę zapisać się można w następujących miejscach:

 

– w Bielsku-Białej Lipnik w parafii pw. Narodzenia NMP,

 

– w Cięcinie w parafii pw. św. Katarzyny,

 

– w Kętach w księgarni katolickiej, Rynek 25,

 

– w Andrychowie w parafii pw. św. Macieja,

 

– w Oświęcimiu w parafii pw. św. Maksymiliana Męczennika,

 

– w Żywcu w parafii pw. Narodzenia NMP,

 

– w Cieszynie w parafii pw. św. Jerzego,

 

a także przez internet.

 

 

źródło: diecezja.bielsko.pl

 

 

 

 

 

 
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo

ALS Cięcina 2025

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy
 
Pomoc dla Grażyny
Pomoc dla Grażyny Witos-Fabian

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia