sobota, 25, styczeń 2020

W ramach "Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom".

 

 

 

 

 

Tegoroczna – już osiemnasta – edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbywająca się od 1 do 9 czerwca pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” to jedno z największych dorocznych świąt czytelniczych.

 

W ramach tej akcji w miniony wtorek (04.06) odbyło się spotkanie w bibliotece w Cięcinie. Gościliśmy Marcina Matusznego – wybitnego sportowca pochodzącego z Węgierskiej Górki, związanego z ekstremalnymi zjazdami górskimi na rowerze – downhill. Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej nr 1 z Cięciny. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć filmiki prezentujące sportowe zmagania naszego gościa, mogli także zobaczyć profesjonalne rowery oraz kask i strój. Marcin opowiedział o swojej pasji, zaprezentował również część swoich trofeów. Dzieci były bardzo zainteresowane, zadawały mnóstwo pytań. Na zakończenie spotkania Marcin Matuszny przeczytał najmłodszym o jednej z przygód Mikołajka – bohatera stworzonego przez francuskiego pisarza René Goscinego. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia, słodkich upominków i zakładek do książek.

 

dzien_dziecka

 

Dziękujemy Marcinowi Matusznemu za pasjonującą prelekcję, a uczniom i ich wychowawczyniom za przyłączenie się do akcji.   

 

Pragniemy także złożyć szczególne podziękowania sołtysowi wsi Cięcina Antoniemu Figurze oraz Radzie Sołeckiej z Cięciny za okazane wsparcie.

 

Poniżej fotorelacja

Spotkanie w bibliotece

źródło: OPG

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia