sobota, 25, styczeń 2020

Nowe informacje w sprawie budowy linii gazociągu do Gminy Węgierska Górka.

 

 

 

 

 

 

 

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z Dyrektorem Polskiej Spółki Gazownictwa – Oddział w Zabrzu Panem Ziemowitem Podolskim, na którym omówiono przebieg nitki sieci gazowej przez teren Gminy Węgierska Górka.

 

Pan Dyrektor potwierdził wcześniejsze ustalenia związane z pracami projektowymi oraz planowany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji już w przyszłym roku. Potwierdził, również iż projektowana nitka doprowadzona będzie do Firmy METALPOL Węgierska Górka Sp. z o.o. – etap I. Po zakończeniu I etapu projektowania Polska Spółka Gazownictwa przystąpi do budowy sieci wraz z przyłączami na zaprojektowanym odcinku oraz przystąpi do II etapu projektowania nitki gazowej łącznie z budową przyłączy, który obejmie wszystkie miejscowości Gminy Węgierska Górka.

 

Ponadto są dobre wiadomości dla mieszkańców ul Parkowej w Węgierskiej Górce, gdzie z miesiącach sierpień - wrzesień br. Polska Spółka Gazownictwa – Oddział w Zabrzu na terenie Ośrodka AZALIA wybuduje stację regzayfikacji gazu, która umożliwi dostarczenie gazu i wybudowanie sieci rozprowadzającej w obrębie ul. Parkowej i częściowo Zielonej. Zainteresowani mieszkańcy, już w bieżącym roku po wybudowaniu obiektu, będą mogli się starać o podłączenie do sieci gazowej. Wnioski będzie można składać miesiącach września - listopad, w Gazowni w Żywcu. Koszt przyłącza to kwota około 2200 zł.

.

 

źródło: UG WG

 

      

                   

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia