sobota, 25, styczeń 2020

Opóźniona o pół roku.

 

 

 

 

 

 

PKP PLK poinformowała o otwarciu nowych peronów na przystankach Radziechowy Wieprz, Cięcina Dolna i Cięcina na linii 139 Żywiec – Węgierska Górka. Jednak prace na linii powinny być już zakończone, a potrwają jeszcze pół roku.
 
W maju ubiegłego roku PKP PLK podpisała z CTL Service umowę na rewitalizację linii nr 139 Katowice – Zwardoń na odcinku Żywiec – Węgierska Górka. Kontraktowy termin realizacji inwestycji minął 12 czerwca tego roku. PKP PLK poinformowała dziś, że prace na odcinku "się kończą", ale dodano, że zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec roku. Po raz kolejny państwowa spółka nie informuje wprost o opóźnieniu prac.
 
przystanki 
przystanki

Według informacji PKP PLK, otwarte zostały podwyższone do 76 cm perony na przystankach Radziechowy Wieprz, Cięcina Dolna i Cięcina. Zostały wyposażone w wiaty, ławki i gabloty informacyjne oraz są dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Inwestor relacjonuje, że jest antypoślizgowa nawierzchnia i ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą oraz nowe oświetlenie peronów, dojść oraz oznakowanie przystanków zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo podróżnym.
przystanki
przystanki
 
W ramach inwestycji wymieniono około 8 km torów i sieci trakcyjnej. Po zakończeniu wszystkich robót pociągi mają jeździć dwukrotnie szybciej (do 120 km/h, obecnie 50 - 60 km/h). Odnowionych zostało siedem mostów, m.in. nad rzeką Leśnianką i Sołą (dług. 63 m) oraz 14 innych obiektów inżynieryjnych. Na 10 przejazdach kolejowo-drogowych wymieniono nawierzchnię. Na trzech z nich dodatkowo zainstalowane zostaną sygnalizatory. Przejazdy zostaną wyposażone w nowe oświetlenie i monitoring. Linię czeka jeszcze montaż nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
 
przystanki
 
Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice Dziedzice – Bielsko Biała – Zwardoń (granica państwa)”. W listopadzie 2018 roku zakończyły się warte 60 mln złotych prace na trasie Bielsko Biała Lipnik – Wilkowice Bystra. Zrezygnowano natomiast z prac na odcinku Węgierska Górka - Zwardoń.

 

 

Dla porównania zdjęcia przystanków w Cięcinie i Radziechowy - Wieprz - rok 2018.

 

przystanki

 

przystanki

 

przystanki

 

   

źródło: rynek-kolejowy.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia