sobota, 23, styczeń 2021

Biskup Bielsko- Żywiecki z wizytacją w Cięcinie.

 

 

 

 

 

Przez dwa dni Biskup Roman Pindel przebywał w Cięcinie z wizytacją. W ciagu tych dni odbył wiele spotkań z rożnymi instytucjami i grupami działającymi na terenie Cięciny i Węgierskiej Górki. W piątek najważniejszym wydarzeniem było bierzmowanie. Wcześniej ks. biskup spotkał się z dziećmi i gronem pedagogicznym w Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie, następnie udał się na spotkanie z rodziną, do domu opieki i z radą parafialną ds. duszpasterskich i ekonomicznych.

 

Poniżej kilka zdjęć pochodzących ze strony diecezji:

 

Spotkania-piatek

 

 

"Bierzmowanie jest to Sakrament, w którym człowiek ochrzczony ... otrzymuje umocnienie Ducha Świętego, aby wiarę świętą wyznawał i według niej żył."

 

wizytacja

fot. P. Góra

 

18 października w naszej parafii 184 osoby przystąpiły do sakramentu Bierzmowania. Obecni na uroczystości rozpoczęli o 17-tej modlitwę różańcową w intencji kandydatów. Po ceremonii powitania ks. biskup Roman Pindel w prostych, dobitnych słowach scharakteryzował młodzieży istotę sakramentu Bierzmowania i prosił ich o częste przywoływanie Ducha Świętego, by pomagał im rozwiązywać trudności życiowe, rozwiewać rozterki, by był z nimi na co dzień.

 

Kapłani celebransi pod przewodnictwem ks. biskupa wyciągnęli ręce kierując je w stronę kandydatów i modlili się przyzywając Ducha Świętego, wszyscy obecni w kościele odśpiewali Hymn " O Stworzycielu...." i ks. biskup rozpoczął udzielanie sakramentu bierzmowania młodzieży, polegającym na namaszczaniu znakiem krzyża, kolejno podchodzącym i przyklękającym, czoła olejem krzyżma, któremu towarzyszyły słowa formuły sakramentalnej. Jest to znak, który wyraża przynależność bierzmowanego do Chrystusa i do Kościoła. Ten znak przypomina także, że sakrament bierzmowania pozostawia w bierzmowanym niezniszczalną pieczęć, czyli tak zwany charakter sakramentalny.

 

Wszystko odbywało się w niezwykle uroczystej atmosferze, w ciszy i skupieniu. Później celebrowaliśmy Eucharystię w której również czynnie uczestniczyła młodzież.

 

Uroczystości zakończyły się podziękowaniami za udzielenie sakramentu i za przygotowanie do niego przez kapłanów i .... sesją fotograficzną, której inicjatorem był ... ks. biskup./Ola

 

Poniżej fotorelacja z bierzmowania:

 

Bierzmowanie

 

W niedzielę 20. października po Mszy Św. o godz. 8.30 odbyło się krótkie spotkanie ks. biskupa z grupami modlitewnymi, stowarzyszeniami działającymi w naszej parafii, oraz redakcją "Wśród nas". Przedstawiciele poszczególnych formacji pokrótce przedstawili na forum spektrum działań reprezentowanych grup: Róż Żywego Różańca damskich i męskich, Honorowej Straży Serca Pana Jezusa, Róż do Krwi Pana Jezusa, Róż Drogi Krzyżowej, Akcji Katolickiej, oraz redakcji gazetki. Wystąpienia podsumował ks. biskup podkreślając jak jest niezwykle potrzebne dla rozwoju duchowego całej parafii działanie, przykład i modlitwa zawiązanych w niej wspólnot chrześcijańskich./Ola

 

Poniżej fotorelacja ze spotkania:

 

Spotkanie po 8.30 - biskup

 

Kolejnym niedzielnym spotkaniem biskupa w Cięcinie była suma wraz z obrzędem błogosławieństwa dla rodzin której przewodniczył. Po mszy odbyło się spotkanie z grupami działającymi w parafii. Licznie przybyli ministranci i lektorzy, dzieci i młodzież ze scholki Anielskie Nutki i KSM-u, chór Quattro Vocci, Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz Oaza dorosłych.

 

Poniżej fotorelacja ze spotkania:

 

Spotkania po 11.30

 

Na zakończenie biskup spotkał się z rodzicami księży i sióstr pochodzących z naszej parafii. 

 

wizytacja

fot. P.Góra

 

Zebrał fiddler

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia