czwartek, 05, sierpień 2021

Parafia Cięcina pożegnała dziś swojego Proboszcza po 28 latach duszpasterzowania.

 

 

 

 

 

Dziś na sumie o 11.30 w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego, pożegnaliśmy po 28 latach duszpasterzowania w Parafii Cięcina proboszcza ks. prałata Stanisława Bogacza. Licznie zebrani parafianie indywidualnie oraz zrzeszeni w różnych grupach, stowarzyszeniach i organizacjach działającch na terenie parafii podziękowali za pracę i pasterzowanie piętnastemu proboszczowi w Cięcinie.

 

Uroczystej sumie przewodniczył odchodzący na emeryturę ks. Stanisław, który dziękował Bogu za przeżyte lata pośród nas. We wspólnej koncelebrze modlili się wraz z nim księża pochodzący z naszej parafii. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Paweł Danek, który podkreślał, że to co proboszcz w powierzonej sobie parafii dokona, pozostaje w niej i służy jej parafianom i kolejnym pokoleniom.   

 

W podziękowaniu za pracę parafianie podarowali ks. proboszczowi album za zdjęciami, które przedstawiają jego 28 lat przeżytych w naszej parafii. Album powstał ze zdjęć pochodzących z prywatnych zbiorów wielu parafian.

 

 


 

 

Poniżej fotorelacja z dzisiejszj uroczystości. Zdjęcia udostępnione przez Jana Juraszka

 

Pożegnanie Proboszcza

 

fiddler

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia