sobota, 19, czerwiec 2021

Wspólnie świętowaliśmy.

 

 

 

 

 

W niedzielę 20 września odbyły się dożynki parafialne. Po raz pierwszy forma dożynek łączyła sacrum i profanum. Czyli to czym żyją ludzie na co dzień. Dodatkowo udało się połączyć święto dziękowania za plony z pomocą dla innych.

 

ldozynki_korowod_2020

 

Kolorowy korowód, który ruszył spod kościoła Przemienienia Pańskiego przejechał z gospodarzami i gospodyniami do kościoła Św. Katarzyny, gdzie na uroczystej sumie cała parafia – mieszkańcy Cięciny i Węgierskiej Górki – wraz ze swoimi duszpasterzami dziękowali za tegoroczne plony. Mszy Świętej przewodniczył ks. Paweł Danek – główny inicjator tegorocznych dożynek, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. proboszcz Henryk Zątek.  Dary ołtarza złożyli przedstawiciele rolników, hodowców, pszczelarzy, a także miłośnicy kultywowania tradycji naszej ziemi. Po mszy przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich przywitały w parafii nowego proboszcza - tradycyjnie góralską piosenką.

 

 

Piknik dożynkowy odbył się na terenie Zagrody Plebańskiej, która dawniej była jednym z większych gospodarstw w Cięcinie. Dożynki w tym miejscu wpasowały się doskonale, a dodatkowo przy tej okazji można było zaznajomić się z dawnym sprzętem używanym w gospodarstwach. W pomieszczeniach zagrody są one dostępne dla zwiedzających.

 

Wiele atrakcji, regionalne potrawy, a także pyszne ciasto czekało na przybyłych gości. Na scenie wystąpiły kapele Rozbójnicy, Dejcie Spokój oraz Baraby. Zespół Baciary przyjechał ze Zrębu, aby włączyć się w pomoc dla Małego Haśnika. Dzięki wspólnej pracy oraz ofiarności sponsorów, podczas pikniku udało się zebrać 24.392,20 zł.

 

Fragmenty koncertu Zespołu Baciary można zobaczyć poniżej:

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dziękowanie za plony

fiddler

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia