sobota, 16, styczeń 2021

Oszuści znów próbują nas nabrać.

 

 

 

 

 

 

Apelujemy i ostrożność i rozwagę! Oszuści po raz kolejny zaatakowali i podając się za fałszywych krewnych próbują zdobyć pieniądze. Dzisiaj już dwóch mieszkańców Żywiecczyzny odebrało telefony i usłyszeli historię o rzekomym wypadku. Na szczęście zachowali zimną krew i nie dali się nabrać. Jak tylko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustami przerwali połączenie.

 

Wczoraj około 10.00 senior z Okrajnika, a pół godziny później seniorka z Krzyżowej, odebrali telefony i usłyszeli historię bądź o wypadku, bądź o potrąceniu osoby. Dzwoniący informowali, że wnuczka lub syn są sprawcami wypadku i potrzebne są pieniądze. Na szczęście rozmówcy zachowali zimną krew i po zorientowaniu się, że mają do czynienia z oszustami przerwali połączenie. Dzięki ostrożności i zdrowemu rozsądkowi nie stracili swoich oszczędności.

 

Apelujemy o ostrożność! Kolejne próby pokazują, że oszuści nie odpuszczają. Pamiętajmy, że jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy zadzwońmy do swoich bliskich i upewnijmy się czy to rzeczywiście oni potrzebują pomocy. Zajmie nam to chwilę, a w ten sposób nie stracimy swoich oszczędności.

 

 

plakat_oszusci

 

 

 

 

źrodło: KPP Żywiec

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia