niedziela, 24, styczeń 2021

Szkoła Podstawowa nr 2 w Cięcinie wprowadza nowe projekty.

 

 

 

 

 

W czerwcu br. Szkoła Podstawowa nr2 w Cięcinie informowała, że znalazła się wśród laureatów konkursu Zielona Pracownia '2020 ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dofinansowanie przyznane na ten cel to 24 465 zł.  Projekt zakładał utworzenie w szkole nowoczesnej i doskonale wyposażonej pracowni przyrodniczej oraz promocję działań ekologiczno-przyrodniczych w rejonie Cięciny Górnej.

 

sp2_projekty

 

Końcem listopada w szkole powstała pracownia, która już funkcjonuje i oczekuje na uczniów.  

 

Zielona Pracownia w SP2 w Cięcinie

 

Projekt dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Katowicach i środków Gminy Węgierska Górka

 

Poniżej prezentujemy nowoczesną salę dydaktyczną.

 

Dwójka z nowymi projektami

 

 

 

Kolejnym projektem, który szkoła wprowadza to projekt ERASMUS+

 

Placówka będzie realizować projekt ERASMUS+ pod tytułem "Europa to my - doskonalenie metod nauczania jako czynnik rozwoju europejskiej szkoły". Jest on skierowany do całej społeczności szkolnej i jest odpowiedzią na potrzeby naszej szkoły w zakresie otwarcia się na europejskie wartości. 

 

Celem projektu jest podniesienie motywacji do nauki języków obcych oraz wzrost kompetencji językowych, które będą istotnym elementem służącym do rozwijania dalszej współpracy międzynarodowej z innymi europejskimi szkołami. Jednym z istotnych elementów projektu jest podniesienie jakości nauczania poprzez wypracowanie i zastosowanie nowoczesnych metod nauczania, narzędzi technologii informacyjnej oraz wdrożenia innowacyjnych rozwiązań służących indywidualizacji procesu kształcenia. Celem dla całej społeczności szkolnej jest przełamanie barier i podjęcie działań w kierunku integracji europejskiej. 

 

W projekcie weźmie udział 9 nauczycieli, którzy podniosą swoje umiejętności w zakresie znajomości języka obcego oraz komunikowania się w języku obcym, użycia nowoczesnych narzędzi technologii informacyjnych podczas prowadzenia zajęć, znajomości nowoczesnych metod nauczania języków obcych i użycia ich w klasie. Ponadto 3 uczestników weźmie udział w kursie strukturalnym, podczas którego zaobserwują ciekawe rozwiązania służące podniesieniu jakości szkoły oraz nawiążą kontakty ze szkołami z zagranicy. Kursy odbędą się na Malcie, w Hiszpanii i Finlandii.

 

sp2_projekty

 

Długoterminowy wpływ projektu to głównie uzyskanie pozycji lidera w kontaktach międzynarodowych z innymi szkołami i dalsza współpraca w ramach międzynarodowych programów (E-twinning, Erasmus) oraz wprowadzenie na stałe innowacyjnych metod, narzędzi i rozwiązań służących indywidualizacji nauczania i podniesieniu jego jakości.

 

Autor projektu: Agnieszka Ryczkiewicz

 

źródło: sp2ciecina

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia