poniedziałek, 12, kwiecień 2021

W poniedziałek 21 grudnia otwarcie obwodnicy Czadcy.

 

 

 

 

 

Budowa kisuckiej części autostrady D3 zapewni bezpieczniejsze rozwiązanie komunikacyjne dla Czadcy i okolicznych gmin, a także stworzone zostanie komfortowe połączenie między Słowacją a sąsiednią Polską i Czechami. Kierowcy zaoszczędzą 5 minut jadąc prawie 6-kilometrową obwodnicą Czadcy.

 

droga_d3

 

 

Opis konstrukcji

 

droga_d3

 

Budowa autostrady prowadzona jest wzdłuż podnóża i obwodowych części skarp. Ich nachylenie czasami przekracza 25 °. Na początku odcinka trasa autostrady prowadzi przez zabudowany teren miasta Čadca, po zboczach tutejszych części Bukov, Mančovci, U Ševca, U Špindli. Jest to obszar w znacznym stopniu naznaczony różnego rodzaju odkształceniami zboczy. Od 39.200 km trasa przechodzi przez aluwium rzeki Čierňanki, prowadzi dalej na wzgórze Čupeľ, a następnie w górę do podnóża Furmanca i do słabo zaludnionego obszaru w katastrze Svrčinovec. Jednocześnie nowy odcinek zostanie podłączony do istniejącej sieci drogowej, a kierowcy będą mogli korzystać z połączenia trzech krajów - Słowacji, Czech i Rzeczypospolitej Polskiej.

 

droga_d3

 

Obwodnica Czadcy ma dwie jezdnie po dwa pasy w każdym kierunku i będzie się kończyć przed tunelem Horelica. Zjazdy i wjazdy na nowym odcinku zaplanowano za tunelem Svrčinovec (Svrčinovec), na przedmieściach Czadcy (Čadca Podzávoz) i w centrum przed tunelem Horelica (Čadca Bukov). Jak na razie Národná diaľničná spoločnosť nie poinformowała od kiedy nowy odcinek D3 będzie płatny z obowiązkiem wykupienia elektronicznej winiety.

 

droga_d3

 

Długość drogi – obwodnicy Czadcy wynosi 5.673 m, koszt to około 239.112.849,53 € netto

 

Kolejny odcinek autostrady D3 od Czadcy do Żyliny jest w fazie przygotowania do budowy, która miałaby być gotowa w 2027 roku.

 

 

źródło: Národná diaľničná spoločnosť

 

fiddler

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia