wtorek, 21, wrzesień 2021

Wznowienie połączenia od października.

 

 

 

 

 

 

W związku z inauguracją roku akademickiego 2021/2022 dnia 3 października Stowarzyszenie Kolej Beskidzka zaprasza na oficjalne wznowienie bezpośredniego połączenia REGIO Żywiec - Kraków Główny.

 

 

 

kolej_beskidzka

 

Połączenie jest efektem porozumienia samorządów województw: śląskiego i małopolskiego, które wsłuchując się w potrzeby lokalne, postanowiły uruchomić ten pociąg w grudniu 2020 roku.
Po wakacyjnej przerwie pociąg powraca we wrześniu — to wyjątkowo ciekawa i atrakcyjna oferta podróży z Żywca do Krakowa Głównego (niedziela) i z Krakowa do Żywca (piątek).

 

Do momentu rewitalizacji linii i poprawy czasu przejazdu połączenie jest skierowane głównie do studentów, turystów i pracujących w Krakowie, a spędzających weekendy na Żywiecczyźnie.


Odjazd z Żywca w niedzielę o godzinie 17:24. Cena biletu normalnego Żywiec - Kraków Główny to jedynie 16 zł, a studenckiego zaledwie 7,84 zł. Dla wszystkich wsiadających na odcinku Żywiec - Sucha

 

W wyniku porozumienia obu województw i Aglomeracji Beskidzkiej linia Żywiec - Sucha Beskidzka ma zostać zrewitalizowana przez PKP PLK, a pociągi będą kursować między Żywcem i Krakowem codziennie.

 

 

 

 

Kolej Beskidzka

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia