wtorek, 21, wrzesień 2021

  Pomimo niesprzyjającej pogody, przybyło wielu pielgrzymów.

 

 

 

 

 

 

W ostatnia niedzielę sierpnia na Przegibie – Butorzonce odbył się odpust z okazji święta MB Częstochowskiej. W tym roku była to ostatnia msza św. „przy kapliczce”, a trzecia od maja. Przy pięknie przyozdobionym ołtarzu - przez osoby, które dbają, aby to wyjątkowe miejsce zawsze było pięknie ustrojone i zadbane - zebrali się czciciele MB Częstochowskiej, osoby związane z tym miejscem, a także pielgrzymi chcący odwiedzić lokalne sanktuarium jasnogórskie.

 

Małej grupie pielgrzymów, spod kościoła na Butorzonkę, przewodził nowy wikary w cięcińskiej parafii ks. Jerzy Łukowicz, który został skierowany do naszej parafii z Żywca.

 

 

butorzonka_2021

 

Poniżej krótka jego prezentacja

 

„Pochodzę z Jawiszowic k. Oświęcimia, święcenia przyjąłem z rąk Ks. Bp Tadeusza Rakoczego 31 maja 2008 roku w Bielsku - Białej.

Moja pierwsza parafia to św. Elżbieta w Cieszynie gdzie byłem także kapelanem w szpitalu sióstr Elżbietanek - przez 5 lat.

Potem trafiłem do Konkatedry żywieckiej gdzie byłem duszpasterzem dekanalnym młodzieży i opiekowałem się Akcją Katolicką oraz Klubem Inteligencji Katolickiej. Organizowałem Eventy dla młodzieży w żywieckim Amfiteatrze, a podczas Światowych Dni Młodzieży byłem koordynatorem dekanalnym i organizowałem przyjęcie 150 pielgrzymów z Kolumbii. Brałem udział w kilku pielgrzymkach grupy Rozkręć Wiarę m.in do Maroko, Ziemi Świętej, Islandii oraz po Polsce. Opiekowałem się grupą „Zdobywcy” przy PTTK Żywiec, oraz scholą Domenica przy katedrze. Organizowałem kilka pielgrzymek parafialnych m.in do Grecji, Armenii, Gruzji. Parafia Cięcina to moja 3 parafia.”

 

 

butorzonka_2021

 

 

W tym roku pomimo niepewnej pogody na polanie przed kapliczką zebrała się spora liczba wiernych. Mszy przewodniczył ks. Dawid Szewczyk wikary cięciński wraz z ks. Jerzym Łukowiczem oraz dobrze nam znany ks. prałat Władysław Nowobilski były proboszcz sąsiedniej parafii w Ciscu.

 

 

Poniżej krótka fotorelacja.

 

Odpust w plenerze

 

Zdj. A.P.

 

 

fiddler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia