wtorek, 07, grudzień 2021

  To zupełnie przedziwna rzecz te dróżki.

 

 

 

 

 

Wczoraj od godz. 11.00 w Kalwarii Zebrzydowskiej grupa ponad 150 pątników z Cięciny wędrowała spod Bazyliki, po dróżkach Matki Boskiej. Wcześniej bo o godz. 10.00 w Sanktuarium Maryjnym odbyła się msza św. na rozpoczęcie pielgrzymowania. Grupie pątników przewodniczył ks. Dawida Szewczyk.

 

 

drozki_2021

 

Dzieci, młodzież i dorośli, wsłuchiwali się w rozważania przy 24. stacjach oraz odmawiali w przejściach między nimi różaniec. Pogoda zapowiadała się dobrze, a na miejscu błękit nieba i  gra kolorów na drzewach za pomocą promieni słonecznych zrekompensowało pierwszy jesienny przymrozek. Kilka minut po godzinie 15.00 pielgrzymowanie po dróżkach zakończyło się błogosławieństwem, na placu przed kościołem. W promieniach już pomału zachodzącego słońca wszyscy udali się jeszcze na mały posiłek i ruszyli do swoich domów.

 

drozki_2021

 

Dróżki rozlokowane są na obszarze 6 kilometrów kwadratowych, a długość każdej to ok. 7 kilometrów. Część obiektów na Dróżkach to arcydzieła architektury: np. Domek Matki Bożej, Pałac Piłata, Kościół Ukrzyżowania.

 

drozki_2021

 

Był to już trzeci zorganizowany wyjazd z Cięciny na dróżki kalwaryjskie. Rodzącą się powoli tradycję zapoczątkował w 2018r. ks. Grzegorz Badura, rok później odbyła się druga pielgrzymka pod przewodnictwem ks. Bogusława Szwandy. W 2020r. niestety wyjazd nie doszedł do skutku ponieważ pandemia i lockdown zablokowały tego typu wyjazdy. W tym roku pomału wychodzimy z domów i wędrujemy. Będąc ciągle w ruchu jesteśmy w stanie osiągnąć równowagę fizyczną i duchową w życiu. Można to przyrównać do jazdy na rowerze. Aby osiągnąć równowagę na rowerze trzeba być ciągle w ruchu.

 

 

Poniżej fotorelacja

 

Kalwaryjskie dróżki

 

fiddler

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia