wtorek, 07, grudzień 2021

Artykuł, który ukazał się na łamach Kroniki Beskidzkiej.

 

 

 

 

 

W zeszłym tygodniu w Kronice Beskidzkiej ukazał się artykuł, w której gazeta podaje, że Wójt Gminy weźmie pod lupę szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Powodem są słabe wyniki z matematyki. Dlaczego uczniowie z terenu naszej gminy osiągnęli mizerne wyniki podczas egzaminu ósmoklasistów? Dzięki uprzejmości Kroniki Beskidzkiej, poniżej prezentujemy cały artykuł.

 

 

szkoły

 

 

Średnik wynik z matematyki u ósmoklasistów ze szkół w Gminie Węgierska Górka wyniósł 38% - Gorszy wynik w powiecie żywieckim, bo 37% miała tylko Gmina Rajcza – wskazuje radny gminy Węgiersk Górka Marian Pietrasina, który poruszył temat podczas niedawnej sesji Rady Gminy, zastanawiając się nad przyczynami sytuacji.

 

Dodajmy, że najlepszy wynik z matematyki na Żywiecczyźnie osiągnięto w gminie Łękawica – 57%. W przypadku języka polskiego uczniowie z gminy Węgierska Górka mieli średni wynik 63% (najlepiej na Żywiecczyźnie wypadły gminy Czernichów, Gilowice, Łękawica po 68%, a najgorzej Ujsoły – 53%). Natomiast w przypadku języka angielskiego ósmoklasiści z gminy Węgierska Górka mieli średnio wynik 56% (najlepsza w powiecie Gmina Gilowice – 72%, a najsłabsza gmina Rajcza – 52%).

 

Jak wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, w przypadku szkół w gminie Węgierska Górka średni wynik z matematyki wynosił: Szkoła Podstawowa w Ciścu – 46%, SP1 w Cięcinie – 43%, SP w Węgierskiej Górce – 37% i SP w Żabnicy – 27%. Dla SP2 w Cięcinie Górnej OKE nie podała wyników, bo egzamin zdawało 9 uczniów, a przyjęto podawanie średnich powyżej 10 osób.

 

W trakcie obrad i dyskusji wójt nie ukrywał, że również zastanawiał się nad tymi słabszymi wynikami. Przyjrzę się, dlaczego tak jest. Musimy zbadać sprawę – zapowiedział. Wiceprzewodniczący Wojciech Sobel stwierdził, że w minionym roku szkolnym przy pandemii uczniowie przez większość czasu uczyli się zdalnie. Zwrócił też uwagę, że – jak się okazuje – wielu uczniów włączało komputer, ale nie było obecnych na lekcji. Z kolei radny Michał Juraszek powiedział, że w gminie jest wspaniała młodzież – To są tylko cyfry, liczby. Ja wierzę, że w kolejnych latach będzie znacznie lepiej – podkreślił.

 

Wójt przyznał że w gminie jest wspaniała młodzież. – Ale zbadam sprawę, bo jak wypuszczamy uczniów z naszych szkół, to jaką im dajemy szansą na konkurowanie w szkole średniej i na studiach? Musimy tego przypilnować i tego przypilnujemy – stwierdził stanowczo wójt.

 

 

 

źródło: Kronika Beskidzka

Komentarze   

+7 #1 Onna 2021-10-11 15:52
Pan Wójt nie ma ważniejszych spraw na głowie? Nauczyciele że szkół maja odpowiednie kwalifikacje by dopilnować wyników.. Pan Wójt niech się zajmie budowa hali sportowej w Górnej Cięcinie. Bo wizualizacja była w tym samym czasie co zrobiony skwer ( który nikomu nie był potrzebny) i rozbudowa budynku gminy.. a hali jak nie było tak nie ma. A Wójt się chce wynikami uczniów zajmować.. kpina

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia