czwartek, 02, luty 2023

Literacka lokomotywa ruszyła.

 

 

 

 

 

29 września obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest Joanna Porazińska - wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

 

lokomotywa_biblioteka

 

30 września w bibliotece w Cięcinie spotkały się dzieci z przedszkola w Cięcinie oraz dorośli na obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, by wspólnie wyruszyć w podróż literacką lokomotywą. Dzieciaczki z Przedszkola w Cięcinie po krótkim powitaniu pięknie odśpiewały piosenkę o książeczce. Wiersze czytali bibliotekarze, dyrektor przedszkola Barbara Matuszewska oraz zaproszeni goście: Maria Jopek, Leon Figura, Barbara Słowik oraz ks. Bogusław Szwanda. Była to znakomita zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Podczas tego wydarzenia zainaugurowano także akcję „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Każda grupa przedszkolna otrzymała swojego misia. Nie zabrakło pląsów, słodkości, podziękowań i pamiątkowych zakładek oraz oczywiście wspólnego zdjęcia. Dziękujemy wszystkim za wspaniały czas!

 

lokomotywa_biblioteka 

 

lokomotywa_biblioteka

 

Pamiętajcie! Nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć przygodę z książką, a czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono m.in. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru, wspomaga pamięć. Czytajmy!

 

lokomotywa_biblioteka

 

 

 

żródło: OPG

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia