sobota, 16, grudzień 2017

XCO w Cięcinie.

 

Gdy emocje już opadły... Kilka słów po Otwartych Mistrzostwach województwa Śląskiego XCO


Kolejne już Mistrzostwa Województwa Śląskiego XCO w naszej gminie przeszły do historii. Na starcie stanęło ponad 70 zawodników, nie tylko z województwa Śląskiego, aby rywalizować o miano najlepszego zawodnika Śląska.


Cudze chwalicie swego nie znacie!


Biuro zawodów oraz cała trasa usytuowana została, podobnie jak w ubiegłym roku, na Bukowinie obok fortu „Wyrwidąb". W miniony weekend, oprócz frekwencji dopisała również pogoda. Słońce oraz delikatny wiatr stworzyły idealne warunki do rywalizacji. Największa pętla liczyła prawie 4 km. Całkowita długość trasy uzależniona była od kategorii wiekowej zawodników.


Zawodnicy nie przyjechali jednak do Cięciny, aby podziwiać widoki. Ich cel był jasny – tytuł Mistrza Województwa Śląskiego.

 

Dla kogo laurowy wieniec?


W Cięcinie zawodnicy rywalizowali w dwunastu kategoriach wiekowych. Najmłodsi do pokonania mieli dwa okrążenia, o mniejszym stopniu trudności. W kategorii Żak triumfowali: Emilia Ryszka oraz Sermak Marcin. Najlepszą Młodziczką okazała się natomiast Wiktoria Pikul z Grupy Kolarskiej Gliwice.


Młodzicy o tytuł Mistrza Województwa Śląskiego rywalizowali na największej pętli (2 okrążenia). Najszybciej dystans 7,6 km pokonał Olszar Antoni. Na tym samym dystansie rywalizowały również Juniorki Młodsze oraz Juniorki. Tytuł najlepszej Juniorki Młodszej województwa Śląskiego trafił do Świerczyńskiej Patrycji z SMS ŻYWIEC KROSS JUNIOR TEAM a tytuł najlepszej Juniorki powędrował do jej klubowej koleżanki Adrianny Stępniewskiej.


Trzy okrążenia w minioną sobotę pokonać musieli Juniorzy Młodsi oraz panie rywalizujące w kategorii Elita. Najszybciej z tym dystansem poradzili sobie: Drabik Dagmara oraz Nieboras Mateusz.


Najstarsi zawodnicy do pokonania mieli ponad 15 kilometrów ( 4 okrążenia). W kategorii Junior zwyciężył Jona Dawid z Grupy Kolarskiej Gliwice, w grupie U-23 tytuł Mistrza województwa Śląskiego wywalczył Mtuszny Marcin, natomiast w kategorii Elita mężczyzn oraz Masters triumfowali: Zoń Mateusz oraz Miodoński Jarek.


Szczegółowe wyniki zobaczyć można na stronie internetowej UKS-u Masyw Cięcina: www.masyw.beskidy.info.pl w zakładce „WYNIKI".

 

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

Bohaterowie drugiego planu


Nie ulega wątpliwości, że głównymi aktorami tego dnia byli zawodnicy. Niemniej jednak zawody nie mogłyby się odbyć gdyby nie sponsorzy, którzy po raz kolejni wsparli cięcińską imprezę. Szczególne podziękowania należą się wójtowi Gminy Węgierska Górka – Piotrowi Tyrlikowi – głównemu sponsorowi Mistrzostw. Podziękowania składamy również na ręce:
WGB – Wojciech Gaweł

Auto Expres – Piotr Kania
Bank Spółdzielczy Węgierska Górka – Juraszek Tadeusz
Beskid Ekosystem
Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka
Pentair Water – Marzena Spyra
Wodpol – Adam Marszałek

 

 Mistrzostwa woj. slaskiego

Izabela Dyrlaga

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia