czwartek, 23, maj 2019

Puchar Beskidów - kolejna edycja przeszła do historii.

 

 

 

 

 

Kolejna edycja Pucharu Beskidów w Kolarstwie Górskim przeszła do historii. W miniony weekend zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na wymagającej trasie w naszej gminie.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, biuro zawodów, meta oraz start zorganizowane zostały w okolicy Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka. W tym roku zdecydowano się na trzy warianty trasy. Najkrótsza, wokół siedziby OPG, przeznaczona była dla najmłodszych dzieci. Ci nieco starsi zmierzyli się z trasą wokół Schronu Bojowego „Waligóra”, natomiast dorośli musieli pokonać dwie pętle, poprowadzone na stokach Glinnego. Każda liczyła około 8 km.

 

Pogoda w sobotę była idealna do rywalizacji kolarskiej. W nieco skromniejszym składzie niż w poprzednich latach zawodnicy wyruszyli na trasę w trzech turach. Najszybciej z najdłuższą trasą poradził sobie zawodnik UKS-u Masyw Cięcina – Tomek Glac. Warto zauważyć, że w porównaniu do lat ubiegłych zwiększyła się liczba uczestników z terenu gminy Węgierska Górka. Zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

 

Wszystkim zawodnikom, którzy stanęli na linii startu i zmierzyli się z przygotowaną trasą jeszcze raz gratulujemy. Podziękowania należą się również sponsorom, którzy kolejny raz wsparli Puchar Beskidów w Kolarstwie Górskim.

 

Puchar Beskidów

zdj. OPG

I. Dyrlaga

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia