sobota, 04, lipiec 2020

MONTERIA Fat Bike Race Góry Stołowe.

 

 

 

 

W dniach 9-10 lutego na Dolnym Śląsku w Karłowie odbyła się 4.edycja MONTERIA Fat Bike Race Góry Stołowe. W tej znakomitej imprezie zwanej nieoficjalnie mistrzostwami Polski Fat Bike-ów nie zabrakło również zawodników Rysianka Team.

 

Organizatorzy, tak jak my – w Węgierskiej Górce na Beskidy Fat Bike Challenge, musieli się borykać z kaprysami pogody. Stanęli na wysokości zadania i trasę udało się dobrze przygotować. Na starcie zawodów pojawiło się 87 zawodników. Świetnie pojechali zawodnicy naszej drużyny! W głównej kategorii fatbike reprezentowali nas:

 

 

rysianka_team

 

Robert Klimek z Węgierskiej Górki, który zajął 16. miejsce i Kornel Skrzypek – uczeń trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum w Cięcinie, który zajmując 12. miejsce, pokazał klasę!!! 

 

 

Chłopaki ocenili wyścig na wymagający pod względem wytrzymałościowym. Technicznie również było co robić na rozmokłych śnieżnych odcinkach. Bardzo ciekawa trasa poprowadzona w sąsiedztwie Szczelińca…. Parku Narodowego Gór Stołowych, podobała się naszym zawodnikom, którzy z pewnością jeszcze zawitają w tą okolicę w szerszym gronie naszych bikerów.

 

rysianka_team

 

 

 

Trudne warunki na trasie nie przeszkodziły zwycięzcy z zeszłego weekendu – zawodów w Węgierskiej Górce, Maciejowi Stanowiczowi z MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM na wygranie z olbrzymią przewagą. Spotkaliśmy wielu znajomych twarzy zawodników startujących tydzień wcześniej u nas. Wśród kobiet triumfowała Dominika Niemiec z EROE.CC / BIKESWITHBENEFITS.COM , a nasze  – medalistki Fat Bike Challenge Beata Moskal i Iga Joanna Grzywa z Krakowa uzupełniły podium. Z czego się ogromnie cieszymy i gratulujemy.

 

rysianka_team

 

Impreza w Górach Stołowych przyciąga pasjonatów jazdy na grubych oponach już od kilku lat. Doświadczenie organizatorów, ich zapał do propagowania tej zimowej dyscypliny rowerowej ogromnie cieszy. My w tym roku stawialiśmy pierwsze kroki w organizowaniu podobnej imprezy. Oby więcej takich wydarzeń sportowych w naszym kraju! Oprócz rywalizacji wśród zawodników na trasie, to integracja i dobra zabawa w trakcie i po zakończeniu konkurencji jest najważniejsza!

 

 

Informacje z obozu Rysianka Team

źródło: Rysianka Team

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia