sobota, 19, czerwiec 2021

Wspomnienia sprzed 15 lat ligii 6, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 

 

 

 

 

 

 


Jeden z naszych użytkowników przesłał filmy, które otrzymały - na zakończenie sezonu w roku 2005 - drużyny uczestniczące w lidze 6.

 

 

Była to liga, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród ówczesnej młodzieży i nie tylko. Poniżej krótka historia ligii opisana przez jednego z organizatorów.

 

Wszystko zaczęło się w 2004 roku. Idea organizacji Ligi Szóstek w Węgierskiej Górce narodziła się jako pomysł grupy przyjaciół, pasjonatów piłki nożnej. A tam gdzie pojawia się pasja, tam idzie za tym chęć stworzenia czegoś wyjątkowego. Nie inaczej było w tym przypadku. Pierwszy sezon przyciągnął do gry 8 zespołów. Mecze odbywały się na boisku przy O.W. WRZOS i na pewno w pamięci kibiców zapiszą się boje rozgrywane o 20.45 w świetle jupiterów niczym spotkania Champions League. Trudno zapomnieć zwłaszcza o dwóch spotkaniach między potentatami do tytułu - ekipą Czerwonych Diabłów a KS Wrzosem. Wrzosowiczanie 2 razy wyszli zwycięsko z tych dramatycznych potyczek i zapewnili sobie pierwszy w historii tytuł mistrzów Ligi6. Całość sezonu zakończyła uroczysta gala wzorowana na gali organizowanej przez Canal+ kończącej polskie rozgrywki ligowe. Rozmach i sposób realizacji tego widowiska robiły co roku olbrzymie wrażenie na zaproszonych gościach oraz samych zawodnikach. Od tej pory taka forma zakończenia sezonu stała się swoistą tradycją i jednym z bardziej wyczekiwanych momentów sezonu.

 

 

Kolejny sezon 2005 i fala popularności jaką zyskały rozgrywki w poprzednim roku zaowocowały zgłoszeniem 18 drużyn, co przy 8 dostępnych miejscach  w lidze doprowadziło do rozegrania turnieju eliminacyjnego. Zmieniło się też miejsce rozgrywania spotkań. Stało się tak ze względu na remont boiska, który organizatorzy przy wsparciu wielu życzliwych ludzi przeprowadzili siłą własnych rąk i pasji. Same rozgrywki ligowe były niezwykle emocjonujące, ale poza zasięgiem wszystkich drużyn była ekipa Rossoneri i to ona cieszyła się z mistrzowskiego tytułu.

2006 rok przyniósł powrót na nową murawę przy O.W. WRZOS. Równolegle z poziomem organizacyjnym rósł też poziom sportowy rozgrywek, które na tym etapie można by nazwać półamatorskimi, gdyż drużyny zasilane były w dużej większości zawodnikami z lokalnych lig piłkarskich, włączając w to nawet IV ligę. W tych okolicznościach po raz kolejny mistrzem została ekipa "znad stacji" czyli Rossoneri.

Sezon 2007 był ostatnim sezonem Ligi6. Jednak zgodnie z dewizą byłego premiera, że "nieważne jak się zaczyna ale jak się kończy" poziom do samego końca był bardzo wysoki, a mistrzostwo zdobyła drużyna Bankowej, która debiutowała w rozgrywkach Ligi Szóstek.

 

 

Dziś z perspektywy czasu trzeba powiedzieć, że była to jedna z ciekawszych inicjatyw na naszym terenie w ostatnich latach. Przede wszystkim był to projekt, jak na tamte lata pionierski, realizowany głównie dzięki pasji i chęci pracy społecznej. Do tej pory wielu ludzi z nostalgią wspomina to co działo się na boisku przy O.W. Wrzos bo rozgrywki potrafiły w szczytowym okresie przyciągnąć na mecze ok. 100 widzów, co jak na amatorski format jest liczbą znaczącą.

 

autor: T.B

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia