sobota, 16, styczeń 2021

 Zawody rozłożone w czasie.

 

 

 

 

 

 

HERO Beskidy MTB 2020 wyzwanie i świetna przygoda. W obecnych warunkach epidemiologicznych wyścig zostanie rozegrany jako jazda indywidualna w terenie z zachowaniem dystansu społecznego w dowolnie wybranym dniu miesiąca czerwca i o dowolnej porze.

 

Pomysł powstał pod wpływem impulsu. Zawody HERO Dolomites na które wybierała się ekipa RYSIANKA Team zostały odwołane, a chęci zmierzenia się z wymagającym dystansem i pionem pozostały. Zapraszamy wszystkich chętnych do jazdy wytyczoną przez nas trasą.

 

Beskidy nie ustępują miejsca pięknym, włoskim Dolomitom. Mamy swoje równie majestatyczne tereny po których śmigają rowerzyści. Podołacie wyzwaniu? Zapraszamy do zabawy !

 

Na uczestników czekają wyśmienite beskidzkie tereny, moc wrażeń podczas pokonywania leśnych ostępów gwarantowana, emocje na zjazdach, odkrywanie własnych możliwości i pokonywanie ukrytych słabości na podjazdach.

 

MIEJSCE: Węgierska Górka, Beskid Śląski i Żywiecki

 

START i META: Bulwary nad Sołą przy Restauracji KLUBOWA.

 

Główne miejsca na pokonywanej trasie:

 

START: Węgierska Górka – Glinne – Hala Radziechowska – Magurka Radziechowska – Dolina Zimnika – Skrzyczne – Solisko – Malinów – Przysłop pod Baranią Górą – Kamesznica Górna – Węgierska Górka – Abrahamów – Skała – Słowianka – Sopotnia Wielka – Hala Rysianka – Hala Redykalna – Hala Boracza – Prusów – Żabnica – Węgierska Górka

 

PARAMETRY TRASY: Dystans 116 km / 4000m przewyższenia

 

final_als_2018

 

 

final_als_2018

 

ZASADY UCZESTNICTWA:

 

 1. Zapisz się na: www.bgtimesport.pl
 2. Pobierz ślad GPX HERO Beskidy 2020 na swoje urządzenie nawigacyjne. POBIERZ
 3. Wyślij SMS w momencie startu pod numer tel. 530-976-445 podając imię i nazwisko oraz nr startowy.
 4. Przejedź zgodnie z tym śladem* dystans rowerem napędzanym wyłącznie siłą ludzkich mięśni w okresie 30.05 – 30.06.2020
 5. Udostępnij przejechaną przez Ciebie trasę Hero Beskidy 2020 na swoim profilu w aplikacji STRAVA

 

* UWAGA: Dopuszczamy opcję zjazdu ze Skrzycznego trasą HIP-HOPA Air + Flow. Na mapie turystycznej zaznaczono niebieską przerywaną linią. Wjazd na trasę znajduje się przy stacji kolejki linowej.

 

WARUNKI KLASYFIKACJI:

 

 1. Prześlij link do Twojej jazdy zapisanej w aplikacji STRAVA oraz osobno plik .gpx z zapisem śladu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 2. Jeżeli nie korzystasz z aplikacji STRAVA prześlij nam swój zapis w postaci pliku .gpx
 3. Wykonaj i prześlij nam mailem zdjęcia z 6 miejsc. Szałas na Hali Radziechowskiej / Skrzyczne / Schronisko Przysłop / Schronisko Słowianka / Schronisko Hala Rysianka / Baner HERO Beskidy MTB na mecie. – te miejsca oprócz szałasu możesz również potraktować jako BUFETY Zdjęcie musi przedstawiać: Ciebie (bez maski) + numer startowy + Twój rower z widoczną ramą… na tle charakterystycznego elementu tego miejsca. Miej ze sobą aparat lub telefon z możliwością wykonywania zdjęć. Zalecamy uśmiech na twarzy przez cały czas trwania rywalizacji – nasze foto/video pułapki są rozstawione w kilku miejscach trasy.
 4. Powyższe informacje muszą się znaleźć na naszym mailu najpóźniej 01.07.2020 włącznie.
 5. Uczestnik którego czas przejazdu będzie najkrótszy zostaje zwycięzcą. Ale każdy kto ukończy trasę będzie bohaterem Beskidów!!!
 6. Ogłoszenie wyników 04.07.
 7. Wręczenie nagród i losowanie dodatkowych gadżetów odbędzie się podczas naszej cyklicznej imprezy – UPHILL RYSIANKA w dniu 12.07 – na którą zapraszamy!!!

 

Trasa prowadzi górskimi drogami leśnymi. Głównie szerokie szutry, polne drogi, szlaki górskie i single. Kilka mocnych kamienistych zjazdów po „beskidzkiej rąbance”. Podjazdy długie, kilka stromych odcinków, ale technicznie łatwe. Krótki odcinek ok 200m „z buta” na początku (na 4 km) oraz przed Skrzycznem o 100m. Reszta to przejezdne szlaki górskie. Nawigujecie sami ze swoich urządzeń. Rozjazdy są czytelne i łatwe do namierzenia. Czas reakcji na wybór właściwej drogi będzie wystarczający.

 

INFORMACJE DODATKOWE:

 

 1. Przygoda ma charakter jazdy indywidualnej lub w małych grupach zgodnie z zaleceniami epidemiologicznymi i należytego ich respektowania. W przyszłym roku START WSPÓLNY !!!
 2. Jedziesz na własną odpowiedzialność w otwartym ruchu drogowym. Zalecamy posiadać ubezpieczenie i być wyposażonym w odpowiedni sprzęt i ubiór. To jest długi i wyczerpujący trip po Beskidach.
 3. Zalecamy posiadać w telefonie aplikację RATUNEK. Nie ma zabezpieczenia medycznego na trasie.
 4. Korzystasz z własnej nawigacji, zadbaj o doładowanie baterii. Trasa nie jest oznakowana. Nie ma bufetów, ale trasa przebiega obok sklepów i strumyków. Mapkę z ich lokalizacjami zamieścimy niebawem.
 5. Po rejestracji i opłaceniu wpisowego prześlemy Ci numer startowy na podany przy zapisach adres.
 6. Zapisy trwają do 29 czerwca, czyli w trakcie rozgrywanej konkurencji można się zapisywać i wziąć heroiczny udział. Pakiety startowe wysyłamy od 26.05 po zaksięgowaniu wpłaty i tylko do 20 czerwca, potem odbiór osobisty.

  Opłata startowa 35 zł – uzyskane od Was środki przeznaczamy na dokończenie budowy bezpłatnego Parku Rowerowego RYSIANKA w Węgierskiej Górce, którą rozpoczęliśmy w zeszłym roku i kontynuujemy nakładem własnej pracy i z pozyskiwanych środków. Pumptrack już działa i tor Mały Ryś dla najmłodszych. Jeszcze dużo pracy przed nami przy zagospodarowaniu terenu.

  Zobacz poniżej

 

 

Nagrody. Ekipa WyjazdyMTB.pl ufundowała dla Was fenomenalne wyjazdy ze swojej bogatej oferty dostępnej na stronie: www.wyjazdymtb.pl do wykorzystania, do końca 2021 roku.

 

KLASYFIKACJA W 2 KATEGORIACH: KOBIET i MĘŻCZYZN

I miejsce – udział w dowolnym wyjeździe z oferty www.wyjazdyMTB.pl

II miejsce – 80% rabatu na dowolny wyjazd z oferty

III miejsce – 50% rabatu na dowolny wyjazd z oferty

 

Wśród wszystkich zapisanych uczestników, którzy ukończą HERO Beskidy 2020 , będziemy losować dodatkowe atrakcyjne nagrody wyjazdowe: VOUCHERY z mega rabatem na tygodniowe pobyty nad Gardą, Livigno, Val Gardena, Bormio, Makarska, Crans Montana, Zermatt itd. SZOSA/MTB. Ważne do końca 2021 roku. Wszytko od www.wyjazdymtb.pl

 

ŚWIADCZENIA i PAKIETY STARTOWE

 1. Numer startowy
 2. Skarpetki rowerowe
 3. Ślad .gpx do pobrania
 4. Nieoznakowaną piękną trasę

 

POWODZENIA !!!

 

Opisujecie Wasze wrażenia i doznania jakich doświadczycie podczas jazdy i umieszczajcie na naszym profilu FB pod przypiętym postem informacyjnym na górze strony w komentarzach. Wasze słowa będą poniekąd wskazówką, cenną informacją i motywacją dla chcących wziąć udział w tej epickiej przygodzie w Beskidach.

 

źródło: rysiankateam.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia