niedziela, 10, grudzień 2023

Akcent rajdu w Cięcinie - odcinek specjalny.

 

 

 

 

 

Jesień to tradycyjnie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, okres ostatnich działań portowych. Nie inaczej było w tym roku. W dniach 29-30 Września odbyła się ostatnia eliminacja RSMP 2023, która oprócz tradycyjnie rejonu Wisły oraz Istebnej, po raz pierwszy zawitała do gminy Węgierska Górka, za sprawą odcinka testowego zlokalizowanego w Cięcinie. Jego trasa zaczynała się na ulicy Sosnowej i kończyła w Brzuśniku a piękna pogoda zachęcała do przybycia i oglądania.

 

 

rajd_wisly_2023

 

rajd_wisly_2023

 

Ponieważ w poprzedniej eliminacji Rajdzie Śląska, tytuł Mistrza Polski wywalczył Grzegorz Grzyb, w związku z tym nie pojawił się na trasach Podbeskidzia. W związku z tym pod nieobecność Mistrza Polski 2023, głównymi faworytami byli Ślązacy czyli Bracia Szejowie z Katowic, a także może przede wszystkim Kacper Wróblewski z Żywca z zespołu Orlen teamu.

 

rajd_wisly_2023

 

Rywalizacja zaczęła się w Piątek po południu startem z Wisły. Zgodnie z oczekiwaniami, rywalizacja była bardzo zacięta zwłaszcza pomiędzy głównymi faworytami. Kluczowy okazał się nocny odcinek specjalny nr 6, kończący piątkową rywalizacje, gdzie z trasy wypadła załoga Braci Szeja. Co dało sporą i spokojną przewagę dla Kacpra Wróblewskiego. Drugi dzień/etap rajdu to zmiana nie tylko rejonu na Żywiec i Rychwałd ale także pogody z upalnej na deszczową i zimną aurę. Nie przeszkodziło to wielu kibicom na przybycie na odcinki specjalne i kibicowanie swoim faworytom, jak choćby lokalnemu kierowcy, pochodzącemu z Gilowic a zamieszkałemu w Rychwałdzie Marcinowi Górnemu. Marcin był faworytem klasy 4 i mimo „kapcia” na odcinku 8 i karze 20 sekund po pierwszym etapie, udało się mu wygrać swoja klasę i być na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej. Do końca już deszczowego sobotniego popołudnia sytuacje w rajdzie kontrolował kierowca z Żywca, Kacper Wróblewski i zapewnił sobie zwycięstwo w 68 Rajdzie Wisły.

 

rajd_wisly_2023 

 

rajd_wisly_2023

 

foto: M. Juraszek

 

M.Juraszek

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy
 
Pomoc dla Grażyny
Pomoc dla Grażyny Witos-Fabian

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia