środa, 20, czerwiec 2018

Rajd granicą.


 

 

 

Stowarzyszenie Cięcina.eu i PTTK w Cięcinie zaprasza na kolejną edycję rajdu KORONA BESKIDÓW:
"RAJD GRANICĄ - 27 czerwiec 2015r."

 

mapa rajd

 

Tym razem proponujemy wycieczkę na przeważającej części wzdłuż granicy Polsko-Słowackiej. Tereny najbardziej wysunięte na południe w naszym rejonie są mało uczęszczane. Gwarantowane piękne widoki na niedaleką Małą Fatre, słynne bacówki, dzika przyroda. Trasa przebiega przez wyjątkowo cenny rezerwat przyrody "Oszast", którego stromy las, otoczony z trzech stron granicą, od zawsze był trudno dostępny i dzięki temu jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie zachowała się pierwotna, nienaruszona Puszcza Karpacka w naszych górach.

 

Zamierzamy przejść poważną odległość 57 kilometrów w około 13-16 godzin; przewyższenia w górę ok 2700 m. Trasa wiedzie z Rycerki Górnej Kolonia przez Wielką Raczę, Przegibek, Wielką Rycerzową, Oszust, Przełęcz Glinne, Krawców Wierch, Rysiankę, Słowiankę, a mamy nadzieję zakończyć w Górnej Cięcinie.... Startując wczesnym rankiem o godzinie 5.30 jest szansa na zakończenie tej szalonej wycieczki przed zmierzchem w czym pomoże jeden z najdłuższych dni w roku (wschód słońca 4:36, zachód 20:54), miejmy nadzieje sprzyjająca pogoda, dobre towarzystwo, kondycja uczestników i liczne schroniska na trasie ;) Jak chcecie aktywnie uczcić koniec roku szkolnego lub rozpocząć wakacje zapraszamy.

 

przewyszenia

 

Zapraszamy turystów doświadczonych – odpowiednio przygotowanych fizycznie, zaopatrzonych w niezbędny sprzęt ( zwłaszcza odpowiednie buty i odzież ), prowiant i gotowych na wyzwanie. Konieczny jest naładowany telefon komórkowy.

 

Przypominamy numer alarmowy GOPR 601-100-300.

 

Wzorem poprzednich rajdów nie jest to impreza oficjalna ani rejestrowana. Wszyscy uczestnicy wycieczki idą na własną odpowiedzialność. Nie przewidujemy nagród oprócz własnej satysfakcji z ukończenia tak ambitnego dystansu i obcowania z pięknem naszych gór. Chcemy też spędzić miło czas, a nie pobijać rekordy prędkości i wytrzymałości, więc zamierzamy wędrować w grupie dostosowując możliwości do wszystkich uczestników. Oczywiście nie zamierzamy też wykonać planu w każdych warunkach dlatego jeśli prognozy pogody będą niekorzystne zrezygnyjemy z wycieczki, o czym poinformujemy na stronie ciecina.eu. Zapraszamy osoby pełnoletnie lub niepełnoletnie z rodzicami.

 

Osoby zgłaszające udział prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

W zależności od ilości chętnych spróbujemy zorganizować transport do Rycerki dlatego prosimy o zgłaszanie się do 20 czerwca włącznie. Można również nocować w schronisku na Wielkiej Raczy i tam się spotkamy – jeżeli ktoś wybierze taką opcję prosimy o informację.

 

Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na chętnych

 

ciecina.eu i PTTK Cięcina

 

 


Komentarze   

0 #2 misiek 2015-06-28 16:38
Tak Panie Grzegorzu, było ciężko ale satysfakcja jest....wkrótce pojawi się premiera, krótkiego filmu pt. "50ty km _ ogary idą w las" wypatrujcie nas na stronie lub Facebooku :)...
0 #1 Grzegorz 2015-06-28 13:37
Udało się!!! Dystans 55km łączny czas 15godzin. 8 uczestników. Naprawdę ciężka wyprawa, ale opłacało się. Już wkrótce zdjęcia i krótka relacja.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia