sobota, 13, czerwiec 2026

Chrześcijan mieszkających w Betlejem.

 

 

 

 

 

W związku z brakiem pielgrzymek do Ziemi św. nasi chrześcijanie odczuwają żywą potrzebę pomocy. Od marca br. praktycznie ruch pielgrzymkowy został wstrzymany ze względu na koronawirusa. W Izraelu funkcjonuje tarcza antykryzysowa, która przewiduje zapomogę ze strony państwa Izraelskiego w wysokości 65 % ich dotychczasowych dochodów. W Autonomii Palestyńskiej takiej tarczy nie ma, a pracownicy Kustodii otrzymują wsparcie tylko z zasobów Franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej. Pojawiła się także potrzeba pomocy dla ubożejących innych mieszkańców Betlejem, którzy zgłaszają się do Franciszkanów z prośbą o pomoc.

 

smoczki

Bazylika Bożego Narodzenia

 

W najbliższą niedzielę w naszej parafii kazanie będzie głosił O. Feliks Rachwalik, który po mszach św. będzie sprzedawał pamiątki z Ziemi Świętej.

 

O. Feliks jest Franciszkaninem i delegatem Ziemi Świętej, po której oprowadza grupy pielgrzymów.

 

Dochód ze sprzedaży pamiątek: różańce, szopki bożonarodzeniowe, gwiazdy betlejemskie i ozdoby choinkowe z drzewa oliwnego, będzie przeznaczony na pomoc dla mieszkańców Betlejem.

 

betlejem betlejem

 

betlejem

 

betlejem

 

 

 

Zachęcamy do wsparcia i okazanie pomocy dla mieszkańców Betlejem, którzy w czasie pandemii zostali odcięci od źródeł zarobkowania.

 

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: ziemiapana.pl

 

 

fiddler

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo

ALS Cięcina 2025

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy
 
Pomoc dla Grażyny
Pomoc dla Grażyny Witos-Fabian

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia