piątek, 17, sierpień 2018

Kilka słów o prymicjach ks. Łukasza Figury.

W niedzielę 14 czerwca 2009 w otoczeniu najbliższych, opleciony wieńcem młodych dziewcząt, ks. Łukasz przybył do parafialnej świątyni p.w. Przemienienia Pańskiego, by sprawować Mszę prymicyjną. Radość z przyjęcia święceń kapłańskich dzielili wraz z ks. Prymicjantem jego najbliżsi krewni oraz zebrani na uroczystości kapłani, dyrektor Instytutu Teologicznego im. Św. Jana Kantego w Bielsku-Białej i kierownik Katedry Socjologii Religii w Wydziale Teologicznym PAT w Krakowie. Zwrócił uwagę, że kapłan jest powołany spośród ludzi i dla nich ustanowiony, dla nich sprawuje sakramenty i głosi Słowo Boże. Sam będąc tylko człowiekiem, dąży jak inni do świętości. Serdeczne życzenia ksiądz prymicjant przyjął od ministrantów i lektorów, przedstawicieli parafii a w imieniu kapłanów pracujących w naszej parafii od ks. Prałata Stanisława Bogacza proboszcza.

Uroczystość zakończyła się błogosławieństwem prymicyjnym udzielonym dla kapłanów, kleryków, rodziców rodzeństwa i wszystkich zebranych.
Księdzu Łukaszowi życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, wytrwania w powołaniu. Niech Pan Ci błogosławi i Ciebie strzeże.

Stanisław Ficoń

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia