piątek, 17, sierpień 2018

Wskutek wakacyjnego objazdu przez Cięcinę, degradacji uległa ul. Jana Pawła II.

Redakcja portalu zwróciła się do Powiatowego Zarządu Dróg w Żywcu z zapytaniem czy planowany jest remontu ulicy Jana Pawła II, przez którą przeprowadzony był objazd do końca sierpnia br. drogi krajowej 69. Nie da się ukryć, że wskutek zbyt dużego natężenia ruchu na w/w drodze jej stan pogorszył się w stosunku do tego sprzed przeniesienia całego ruchu z drogi krajowej na drogę przebiegającą przez Cięcinę. W kilku miejscach można zauważyć ubytki w nawierzchni oraz koleiny  powstałe na wskutek zbyt dużej ilości przejeżdżających samochodów ciężarowych, niejednokrotnie mocno przeładowanych.
Choć Zarząd Dróg uważa, że droga nie została tak bardzo zniszczona na skutek wprowadzenia objazdu, to potwierdza, że zostaną podjęte prace dotyczące naprawy drogi, które zostały zauważone przez komisję odbierającą drogę.
Z pozyskanych informacji udało się ustalić, że zostanie przeprowadzony remont cząstkowy na całej długości objazdu. Remont ubytków drogowych, regulacja poboczy. Pobocze łuku pod wiaduktem zostanie uzupełnione korą asfaltową o gr. 15cm. Pod Juraszkami zostanie ponownie pomalowane przejście dla pieszych.
Termin naprawy drogi nie został bliżej określony.

autor: fiddler

Komentarze   

0 #2 loraniec 2009-10-08 10:17
Drogę przez Cięcinę rozjeździli a remont polegał na polaniu kilku łatek smołą i posypaniu żwirkiem.Teraz my mieszkańcy Cięciny będziemy jeździć jak po Radziechowskiej .Wójt i jego zastępca z gronem swoich zaufanych radnych mogą być z siebie dumni, stolica im pięknieje cudzym kosztem.Ktoś może zapytać co ma do drogi Gmina? A ma bo przed każdą inwestycją są prowadzone uzgodnienia dotyczące inżynierii ruchu i przy tym można postawić warunki naprawy szkód oraz modernzacji odcinka drogowego a o ile mi wiadomo droga przez Cięcinę to jest Droga Krajowa, która jest gorsza od drogi powiatowej Cięcina-Cięcina Górna.
0 #1 edor 2009-09-13 09:42
Zobaczymy dopiero po zimie w jakim stanie będzie droga! Mróz, śnieg i inne czynniki rozpieszczą asfalt...A Węgierska Górka kwitnie, tylko czyim kosztem?...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia