czwartek, 20, czerwiec 2019

W Domu Parafialnym funkcjonuje odremontowana Sala Konferencyjna.

 

 

 

 

 

We wtorek wieczorem 5 marca w budynku starej plebanii przy kościele Św. Katarzyny odbyło się poświęcenie i oddanie do użytku Sali Konferencyjnej im. Jana Pawła II. Poświęcenia dokonał proboszcz cięcińskiej parafii ks. prałat Stanisław Bogacz, a przecięcia wstęgi osoby zaangażowane w remont sali.

 

Pomysł wyremontowania największego pomieszczenia w budynku plebanii rodził się już od dłuższego czasu. Zawsze przed Jarmarkami w gronie osób ze Stowarzyszenia Ciecina.eu były pomysły i chęci do rozpoczęcia tego przedsięwzięcia. Problemem były finanse i na co konkretnie będzie przeznaczone to pomieszczenie. Pod koniec zeszłego roku silnym bodźcem i dodatkowym argumentem do tego, aby ruszyć z remontem były pomysły ks. Pawła. Angażuje On dzieci, młodzież i teraz „starszą” oazową młodzież do spotkań i różnych działalności, które mają miejsce w parafii. Po przedstawieniu planów  ks. proboszczowi, remont ruszył na początku stycznia. Dzisiaj pomieszczenie jest nie do poznania w stosunku do tego jak wyglądało jeszcze podczas Jarmarku.

 

Sala została wyposażona w nowe wygodne krzesła oraz stoły. Wymieniono okablowanie elektryczne i zainstalowane nowoczesne oświetlenie. Zainstalowano również nowe okablowanie na potrzeby audiowizualne do projekcji filmów i muzyki. Odnowiono piękny dębowy parkiet. Przed wejściem do Sali zostały zawieszone zdjęcia Karola Wojtyły podczas jego pobytów w Cięcinie. Zdjęcia te przedstawiają fragmenty historii Cięciny w których głównym bohaterem był przyszły papież Jan Paweł II - poświęcenie kamienia węgielnego w kościele Przemienienia Pańskiego, pogrzeb ks. Jana Bryndzy, czy odwiedziny mieszkańców Cięciny. Łącząc historię z teraźniejszością zrodził się pomysł, aby ze względu na wielokrotne przebywanie w tym budynku Karola Wojtyły – późniejszego Jana Pawła II nazwać ją jego imieniem.

 

Link do artykułu: Wizyty kard. Karola Wojtyły w Cięcinie

 

 

W remont sali zaangażowało się wiele osób, którym zależy na naszych lokalnych zabytkach, a także nie szczędzący czasu i pracy na rzecz społeczności lokalnej. W tym przypadku na rzecz społeczności Cięciny i całej parafii.

 

Nie sposób tutaj wszystkich wymienić, ale wpływ na to co dziś nazywamy Salą im. Jana Pawła II mieli przede wszystkim, ks. Proboszcz, ks. Paweł, Stowarzyszenie Cięcina.eu oraz osoby którym zależy na wspólnym dobru poświęcające swój czas i prace.        

 

Sala konferencyjna im. Jana Pawła II

 

fiddler

 

 

 

 

 

 
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia